Porsche wprowadza łańcuch blokowy w samochodach

Porsche, we współpracy ze start-upem XAIN, testuje aplikacje oparte na łańcuchu blokowym, jednocześnie stając się pierwszym producentem motoryzacyjnym, który wdraża i testuje łańcuch blokowy w samochodzie.

Zakres testów obejmuje zamykanie i otwieranie pojazdu za pośrednictwem aplikacji, tymczasowe autoryzacje dostępu oraz nowe modele biznesowe, oparte na szyfrowanej rejestracji danych.

Łańcuch blokowy to zdecentralizowany protokół służący do przeprowadzania transakcji danych między partnerami biznesowymi. Każda zmiana jest tu rejestrowana w chronologicznie uporządkowanych blokach danych, co zapewnia przejrzystość.

Usługi wykorzystujące łańcuch blokowy są szybkie i bardzo bezpieczne. Samochód staje się częścią łańcucha, umożliwiając nawiązanie bezpośredniego połączenia w trybie offline – czyli bez łączności z serwerem. Korzystając z łańcucha blokowego, można nawiązać zabezpieczone połączenie z danymi pojazdu i jego funkcjami. Jednocześnie system chroni całą komunikację pomiędzy uczestnikami.

Źródło: Porsche

Wideo

[Geneva Motor Show 2018] Elektryczne modele marki Volkswagen
[Geneva Motor Show 2018] Toyota Auris i nowe koncepty
[Geneva Motor Show 2018] Relacja Menadżera Floty - dzień 1
[Geneva 2018] Car of the Year 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności