reklama

Polska firma będzie nadzorować części i auta w Chinach

Exact System,  jako pierwsza polska spółka usługowa z branży motoryzacyjnej, rozpoczyna działalność w Chinach. Zajmie się kontrolą części samochodowych oraz produkowanych pojazdów.

W Chinach w ubiegłym roku wyprodukowano i sprzedano odpowiednio 24,5 mln oraz 24,6 mln pojazdów. To sprawia, że jest to największy rynek motoryzacyjny na świecie.

Jak mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems: „Branża motoryzacyjna przez ostatnie lata była dynamiczną lokomotywą całej chińskiej gospodarki. I choć dane o wzroście tamtejszego PKB, na poziomie 6,9%, są najgorsze od kilku lat, to wciąż pozostają dodatnie. To samo dotyczy produkcji i sprzedaży pojazdów w Chinach. Cały czas mamy do czynienia z dynamiką, która zgodnie z prognozami, ma utrzymać się w najbliższych latach. I warto podkreślić, że mówimy tutaj nie tylko o wciąż wzrastającej lokalnej produkcji i sprzedaży marek zachodnioeuropejskich i amerykańskich, ale także rodzimych”.

W 2015 r. sprzedaż chińskich marek samochodów osobowych osiągnęła 8,7 mln sztuk. Jest to o 15% więcej w porównaniu rok do roku. Tym samym rodzime marki posiadały 41% udział w rynku. Te elementy stanowią odpowiedni grunt do ekspansji na Chiny.

Ten moment wykorzystuje Exact System, który liczy na minimum jeden kontrakt z producentami OEM oraz z kilkoma dostawcami części. Do końca roku firma chce zatrudnić 100 osób.

Jak dodaje Gos: „Dzięki naszej obecności na rynku chińskim będziemy mogli wspierać także polskich dostawców, którzy dostarczają swoje części i komponenty do chińskich producentów samochodów. Taka pomoc dziesięć tysięcy kilometrów od macierzystych zakładów może okazać się nieocenionym patriotycznym wsparciem i podnosić konkurencyjność polskich fabryk”.

Grupa Kapitałowa Exact Systems stale umacnia pozycję na rynku kontroli jakości części samochodowych. Działa obecnie w 11 krajach (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Rosja, Wlk.Brytania, Turcja, Rumunia, Węgry, Belgia, Holandia). Zarząd firmy Exact Systems podkreśla, że ekspansja na rynki zagraniczne ma swoje pozytywne odbicie w wynikach finansowych.

Źródło: wnp.pl

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności