Policja wybrała nowe radiowozy, do służby trafi Opel Astra

Flota samochodowa polskiej policji w najbliższym czasie wzbogaci się o blisko 300 nowych egzemplarzy Opla Astra. Oznakowane radiowozy, które wyprodukowane zostały w gliwickiej fabryce zostaną dostarczone przez dwóch dilerów – Wawrosz Opel ze Śląska i lubelski Energozam Opel.

Do dyspozycji funkcjonariuszy na terenie całego kraju zostanie oddana najnowsza, piąta generacja popularnej Astry. Pod maskami wszystkich samochodów pracują silniki benzynowe 1.6 o mocy 200 KM, gwarantujące przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 s. i osiągnięcie maksymalnej prędkości 235 km/h. Katalogowe ceny takiej wersji zaczynają się do 83 700 zł, ale pozostaje jeszcze przygotowanie pojazdu do służby w policji.

W przetargu ogłoszonym przez Komendę Główną Policji pod uwagę brane były głównie oferty dwóch marek, KIA i Opel. Ostatecznie zdecydowano się przyjąć zamówienie od dwóch dilerów reprezentujących niemieckiego producenta, który jak przypomnijmy kilka miesięcy temu został przejęty przez francuski koncern PSA z rąk General Motors.

Dostawa pierwszych egzemplarzy jest planowana jeszcze w listopadzie tego roku, a za kompleksową realizację przetargu odpowiedzialna będzie Energozam Dealer Opel, we współpracy z firmą Wawrosz Sp.j.

Źródło: KGP, Energozam
oprac. MF/jab

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności