Po raz drugi rusza wypożyczalnia choinek Volvo

W obliczu postępujących zmian klimatycznych i degradacji środowiska naturalnego, ekologiczny styl życia przestaje stanowić hobby wąskiej grupy osób i zaczyna być społeczną koniecznością. Prawie 40 milionów mieszkańców Polski poprzez swoje codzienne decyzje wpływa na stan zasobów przyrody – wody, gleby i powietrza. Racjonalne nawyki świąteczne również przyczyniają się do zmniejszenia ilości powstających odpadów oraz obniżenia emisji dwutlenku węgla, którego wysoki poziom w atmosferze stanowi przyczynę postępujących zmian klimatu. 

 Koniecznie wybierzmy prawdziwą choinkę!

Sztuczna będzie rozkładać się setki lat, a jej recykling jest właściwe niemożliwy ze względu na trudność w oddzieleniu metalowego szkieletu od wielu metrów zielonego plastiku. Żywa choinka jest ekologicznym i lepszym wyborem. Przed zakupem warto upewnić się, że miejsce jej pochodzenia jest sprawdzone i legalne, co gwarantują nam certyfikaty. Dobrym i coraz popularniejszym pomysłem jest także wypożyczenie choinki, a następnie jej zwrot do ponownego zasadzenia w lesie. Jest to najbardziej przyjazne naturze rozwiązanie, ponieważ zapobiega wycinaniu drzewek i wyrzucaniu ich na śmieci. Tymczasem każde żywe drzewko oznacza więcej tlenu i mniej dwutlenku węgla. Warto zatem zadbać, aby „pracowało” dla nas jeszcze przez wiele lat.

W ramach akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo” z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo można odebrać żywą choinkę, którą po okresie 2 tygodni należy zwrócić do ponownego zasadzenia. Akcja rozpoczyna się 17 grudnia.

Instrukcja obsługi

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego i zapobieganiu niekorzystnym zmianom klimatycznym, Volvo po raz drugi organizuje akcję „Wypożyczalnia choinek”, która zachęca do podejmowania odpowiedzialnych, proekologicznych decyzji. W ramach akcji z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo na terenie całej Polski można odebrać żywe, ukorzenione drzewko. Podczas pobytu w domu opiekuna choinka powinna zostać otoczona troskliwą opieką. Należy podlewać ją 5 razy. Nie można jej przegrzewać, stawiać blisko kaloryfera i bezpośrednio na ogrzewanej podłodze. Nie powinno się jej niszczyć ani ucinać gałęzi, korzeni i pędów. Niekorzystnie działa na nią także pokrywanie nabłyszczającymi sprejami lub sztucznym śniegiem. Ozdoby zawieszane na choince powinny być lekkie.

To już tradycja

W ubiegłym roku Volvo przeprowadziło pilotażową akcję obejmującą wypożyczenie choinek
w doniczkach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – udało się ocalić 200 żywych choinek.
W tym roku marka zwiększa skalę działania i zapewniła 500 choinek. Dodatkowo za każde wypożyczone drzewko zobowiązuje się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze 5 tysięcy choinek. Udział w akcji pozwala więc zadbać o środowisko naturalne poprzez wsparcie rozwoju zasobów leśnych o nowe sadzonki.

Partnerami akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo” są: Ambasada Szwecji i Fundacja Nasza Ziemia. Szczegóły znajdują się na stronie www.choinkavolvo.pl

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności