Passat z Czech?

Motoryzacyjny koncern Volkswagen rozważa przeniesienie produkcji Passata z Niemiec do Czech. Byłby to kolejny krok w kierunku reorganizacji działalności, której celem są samochody elektryczne – informuje dziennik „Handelsblatt”.

Źródła gazety donoszą, że produkcja Passta może zostać przeniesiona do fabryki Skody we wsi Kvasiny. To tam obecnie wytwarzany jest model Superb. Jednocześnie „Handelsblatt” informuje, że władze Volkswagena szukają dogodnej lokalizacji do budowy trzeciej fabryki Skody. Zakłady na terytorium Czech prawie już osiągnęły maksymalne zdolności produkcyjne. Według dziennika pod uwagę brana jest Turcja i Bułgaria.

Passaty Passaty produkwoane są w fabryce Emden w północno-zachodniej części Niemiec. Model ten w ostatnim czasie ma coraz mniejszą popularność. Jesto to wynik przesiadania się klientów do SUVów i corssoverów.

Europejska sprzedaż tego samochodu spadła o 5,6 proc w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku – wynika z badań JATO Dynamics. W tym czasie dostarczono do klientów ponad 127 tys. egzemplarzy tego modelu.

Źródło: wnp.pl

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności