PANEK CarSharing powiększa strefę wynajmu w rejonie Warszawy

PANEK CarSharing dokonała analiz popularności swoich stref wynajmów aut na minuty dla Warszawy oraz okolicznych miast. Dzięki temu klienci zyskali większe zagęszczenie samochodów, a co za tym idzie większą dostępność usługi.

W powiększonym zasięgu znalazły się takie aglomeracje jak Pruszków, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Piaseczno i Rembertów.

„Nasi specjaliści odwiedzili wiele europejskich miast i testowali tamtejsze CarSharingi, szukali zależności, badali rozmieszczenie samochodów i strefy wynajmów. W jednym z miast, które układem przypomina Warszawę, zamieszkałym przez 2 mln mieszkańców strefa, w której można wypożyczyć i zdać CarSharingowy samochód liczyła 100km2, to prawie 2 razy mniej, w porównaniu do poprzedniej strefy wynajmów PANEK CarSharing. Znajdowało się w niej 500 samochodów, co dawało gęstość ok 7 samochodów/km2 . Z tego CarSharingu korzystało bardzo wiele osób, bo do samochodów mieli blisko” – mówi Katarzyna Panek , rzecznik PANEK S.A.

Oznaczając tzw. „stref ciepła” , czyli miejsca gdzie wynajmów i zwrotów samochodów PANEK CarSharing było najwięcej przygotowana została specjalna mapa, na podstawie której wytyczono nową strefę. Odjęte zostały obszary parków, gdzie samochodów pozostawić się nie da, zabudowa willowa, gdzie większość osób ma własne samochody, dodano kilka stref, których dotąd nie było.

8.12 nowa strefa PANEK pojawi się automatycznie w aplikacji PANEK CS. Nie ma konieczności ponownej instalacji, ani aktualizacji programu. Pobrane ze sklepu GooglePlay i i App Store nowe aplikacje, będą już zaktualizowane o nową mapę.

Ze zmian ucieszą się na pewno mieszkańcy Pruszkowa, Legionowa, Grodziska Mazowieckiego, Jabłonnej, Piaseczna i Rembertowa, gdzie w okolicach głównych szlaków komunikacyjnych pojawiła się bezpłatna strefa zwrotów i wypożyczeń. Samochody dalej będzie można wypożyczać i zdawać bezpłatnie na terenie parkingów lotniska Okęcie i Modlin.

Klienci dużo częściej usłyszą komunikat „wjechałeś do strefy PANEK” i „wyjechałeś ze strefy PANEK”, który generowany jest automatycznie przez samochód. Dzięki temu nawet bez patrzenia na mapę będą mieli pewność, gdzie można samochód zostawić bezpłatnie.

Dla osób, które będą chciały zatrzymać się poza strefą, dalej jest to możliwe w ramach tej samej opłaty (STOP-OVER), która wynosi 0,10 zł za każdą minutę takiego postoju. Zakończenie wynajmu poza strefą PANEK jest, jak to było wcześniej, niemożliwe. Dla osób, które potrzebują wyjechać poza strefę lub parkować poza nią dłużej, uruchomiona została możliwość wynajmu dobowego. Włącza się on automatycznie po 4 h od rozpoczęcia najmu. W ramach stałej opłaty czasowej- 120 zł (plus koszt przejechanych kilometrów), Klient może użytkować samochód przez 24h.

Źródło: PANEK

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności