Opel manipulował ws. emisji z silników diesla?

Niemiecka prokuratura przeszukała 15 października biura Opla w Ruesselsheim i Kaiserslautern w związku ze sprawą dotyczącą afery dieslowej. Jak donosi dziennik „Bild”, śledczy wcześniej badali czy w 95 tys. samochodów producenta nie zmieniono oprogramowania silników.

Według dziennika „Bild” na początku śledczy sprawdzili czy w 95 tys. samochodów doszło do nielegalnej manipulacji w oprogramowaniu sterownika silnika. Dotyczy to modeli Insignia, Zafira i Cascada z lat 2012, 2014 i 2017.

W oświadczeniu producent poinformowało, że – „Opel potwierdza, że biuro prokuratora z Frankfurtu prowadzi śledztwo,w ramach wstępnego postępowania dotyczącego emisji, w naszych budynkach w Ruesselsheim i Kaiserslautern„.

Nie możemy w tej chwili komentować szczegółów dotyczących trwającego śledztwa. Współpracujemy z władzami. Opel jednocześnie zapewnia, że nasze pojazdy są zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi” – dodano.

Informacji podanej przez dziennik nie skomentował jak na razie koncern PSA, który jest właścicielem marki Opel od 2017 roku.

Źródło: wnp.pl

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności