Odrębna marka CUPRA

Po decyzji przedsiębiorstwa SEAT o oddzieleniu działu sportowego, CUPRA stała się niezależną marką. Pierwszym modelem, jaki wyjedzie na drogi z logotypem CUPRA będzie SUV Ateca.

Do tej pory CUPRA znana była jako najwyższa wersja wyposażenia modeli SEAT-a CUPRA. Plany powstania zupełnie nowej marki należącej do koncernu Volkswagen AG, zostały potwierdzone w styczniu tego roku. Oficjalna informacja o oddzieleniu działu sportowego SEAT-a została przekazana 22 lutego w Barcelonie. Podczas konferencji dziennikarze mogli zobaczyć pierwsze samochody marki CUPRA.

Hiszpanie postanowili w pierwszej kolejności wprowadzić na rynek model CUPRA Ateka, kompaktowego SUV-a w sportowym wydaniu. Auto w standardzie wyposażone jest w adaptacyjne zawieszenie i możliwość wyboru trybu jazdy.

Model posiada nowy silnik TSI  2.0 oferuje moc 300 KM (221 kW). Współpracuje on z 7-stopniową skrzynią biegów DSG w ulepszonej wersji, która łączy wydajność z niskim poziomem zużycia paliwa i emisji.

CUPRA Ateca może rozwinąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.
W standardowym wyposażeniu modelu znajdują się: 8-calowy dotykowy ekran multimedialny, kamera 360º systemu nawigacji czy bezprzewodowa ładowarka.

Dodatkowo model wyposażony jest w system trakcji 4Drive, który jest jednym z najbezpieczniejszych systemów trakcyjnych na świecie. System 4Drive analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu i każdego koła, pozycję kierownicy oraz styl jazdy, aby szybko i stopniowo dostarczać potrzebną moc do odpowiednich kół.

Auto dostępne jest w sześciu kolorach nadwozia: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Grey, Magic Black i Nevada White.

Galeria

Źródło: SEAT

Wideo

Toyota Mirai i Powrót do przyszłości
2016 Toyota Land Cruiser 150 - prezentacja
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności