Nowy Nissan LEAF z najwyższą wartością rezydualną

Rynek samochodów elektrycznych cały czas dynamicznie się rozwija. Jednak cały czas jest wiele niewiadomych związanych z tymi pojazdami. Jedną z tych kwestii jest późniejsza możliwość odsprzedaży auta.

Analiza przygotowana przez firmę Eurotax wskazuje, że w klasie pojazdów elektrycznych Nissan LEAF oferuje najwyższą wartość rezydualną. Prognoza została przygotowana przez ekspertów przy założeniach eksploatacji pojazdu przez 36 miesięcy lub 60 000 przejechanych kilometrów. Według prognozy dla wersji Acenta wartość rezydualna wynosi 56,1%, a dla N-Connecta – 57,3%. Obie wartości są nie tylko wyższe o odpowiednio 4 i 6,5% w stosunku do poprzedniej generacji modelu, ale również wyprzedzają swoich aktualnych rynkowych konkurentów.

Prognozowana wartość rezydualna dla nowego Nissana LEAF już w tym momencie osiąga poziom porównywalnie wyposażonych konkurencyjnych modeli napędzanych przez silniki spalinowe. Przewidujemy, że wraz z rozwojem infrastruktury drogowej ten parametr jeszcze wzrośnie, co bez wątpienia będzie miało pozytywne przełożenie na dalszy rozwój tego segmentu rynku” – mówi Cezary Ładak, odpowiedzialny w Nissan Sales CEE za program samochodów używanych.

Źródło: Nissan

Wideo

[Geneva Motor Show 2018] Elektryczne modele marki Volkswagen
[Geneva Motor Show 2018] Toyota Auris i nowe koncepty
[Geneva Motor Show 2018] Relacja Menadżera Floty - dzień 1
[Geneva 2018] Car of the Year 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności