Nowa inicjatywa wspierająca rozwój elektromobilności w Polsce

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), wydawca serwisu Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL oraz redakcja portalu eco-driving.info, podjęli decyzję o zacieśnieniu współpracy w zakresie wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych, budujących świadomość społeczną Polaków w zakresie elektromobilności.

Współpraca będzie dotyczyć między innymi wymiany treści pomiędzy portalami www.orpa.pl i eco-driving.info, monitoringu rynku, wspólnym uczestnictwie w imprezach branżowych, a 2018 roku zaowocuje organizacją dedykowanych warsztatów i spotkań dotyczących właśnie elektromobilności. W ramach porozumienia Michał Baranowski – redaktor naczelny eco-driving.info i dziennikarz Menadżera Floty dołączył do Rady Programowej PSPA.

– „Rynek elektromobilności w Polsce potrzebuje dziś przede wszystkim działań edukacyjnych i promocyjnych. Wiedza o samochodach niskoemisyjnych i sposobach ładowania jest jeszcze bardzo niska i to zarówno wśród kierowców aut prywatnych jak i służbowych. Jestem przekonany, że wspólne działania z PSPA wpłyną na poprawę tej świadomości i na rynku konsumenckim i flotowym” – mówi Michał Baranowski.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych to wiodąca organizacja pozarządowa, zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności w Polsce. PSPA integruje polskie i zagraniczne firmy z wielu branż, m.in. motoryzacyjnej (BMW), finansowej (ING), leasingowej (EFL), technologicznej (Garo), doradczej (PwC) i logistycznej (No Limit), które wspólnie działają na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego, pozwalającego na rozwój niskoemisyjnego transportu w Polsce. PSPA pomaga start-upom we wprowadzaniu na rynek nowych produktów, współpracuje z ośrodkami akademickimi (UW, UMCS) oraz jest członkiem inicjatywy na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce przy Ministerstwie Energii.

Źródło: eco-driving.info

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności