Nissan włącza największą dachową baterię paneli słonecznych w Holandii

Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie. Instalacja na dachu Centrum Części Zamiennych Nissan Motor (NMPC) w stolicy kraju składa się z prawie 9000 paneli fotowoltaicznych i może wytworzyć w ciągu roku energię elektryczną, która wystarczyłaby do zasilenia 900 gospodarstw domowych.

Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych pozwala ograniczyć emisję CO2 z obiektu. Szacuje się, że dzięki solarnemu dachowi emisja tego gazu do atmosfery zmniejszy się o 1,17 mln kilogramów rocznie.

Solarny dach o ogromnej powierzchni, zdolny zaspokoić prawie 70% rocznego zapotrzebowania NMPC na energię, stanowi ważny kamień milowy w dążeniu Nissana do tego, by działalność firmy w całej Europie była bardziej przyjazna dla środowiska. Ponadto energia wytwarzana przez niektóre panele będzie trafiać wprost do krajowej sieci elektroenergetycznej.

Francisco Carranza, dyrektor zarządzający Nissan Energy, powiedział: „W całej Europie Nissan stara się ograniczać oddziaływanie swoich zakładów i obiektów na środowisko. Dziś mamy przyjemność potwierdzić uruchomienie solarnego dachu w naszym centrum części zamiennych w Amsterdamie”.

Inwestowanie w nowe rozwiązania energetyczne oraz ich integracja jest fundamentem koncepcji Nissan Intelligent Mobility, a ten projekt stanowi wyraźny dowód na to, że staramy się nie tylko zmieniać sposób prowadzenia samochodów, ale także styl życia ludzi”.

Projekt jest efektem pierwszej dużej współpracy między mieszkańcami a firmą i został częściowo sfinansowany ze środków uzyskanych w ogólnokrajowej zbiórce społecznościowej.

Koen Maes, dyrektor zarządzający w Nissan Benelux, powiedział: „Amsterdam jest jednym z najbardziej dalekowzrocznych miast w Europie. Cieszymy się, mogąc pomagać mu w inteligentnym i efektywnym gospodarowaniu przestrzenią, energią i zasobami, zwiększając jednocześnie zgodność naszego centrum części zamiennych z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Po sukcesie tego projektu NMPC rozważa teraz kolejne przedsięwzięcia służące dalszemu ograniczeniu oddziaływania firmowych obiektów na środowisko.

Więcej informacji na temat samochodów elektrycznych marki Nissan oraz koncepcji Nissan Intelligent Mobility można znaleźć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #ElectrifyTheWorld oraz na stronie http://www.nissan.pl/.

Wideo

Toyota Mirai i Powrót do przyszłości
2016 Toyota Land Cruiser 150 - prezentacja
TEST magazynu Menadżer Floty - Toyota Auris Hybrid Kombi - długi dystans
II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017: Innowacje, Ekologia, Mobilność - podsumowanie
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności