Nissan ogłosił wyniki finansowe za rok obrachunkowy

Nissan przedstawił wyniki finansowe za pełny rok obrachunkowy 2017, liczony do dnia 31 marca 2018 r.

Przez pierwsze dziewięć miesięcy roku obrachunkowego spółka ponosiła znaczne koszty związane z pozycjami nadzwyczajnymi, korektami zapasów i negatywnymi trendami cenowymi.

W ciągu całego roku Nissan wygenerował zysk z działalności operacyjnej wynoszący 574,8 mld JPY, liczony od przychodów netto w wysokości 11,95 bln JPY, co odpowiada marży operacyjnej w wysokości 4,8%. Zysk netto za cały rok wzrósł o 12,6%, do 746,9 mld JPY, ponieważ zysk z działalności nieoperacyjnej oraz korzystny wpływ reform podatkowych w USA z nadwyżką zrekompensowały spadek zysku z działalności operacyjnej.

W Japonii sprzedaż samochodów marki Nissan wzrosła o 4,8%, do 584 000 egzemplarzy, głównie dzięki wprowadzeniu na rynek modeli o kluczowym znaczeniu dla koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli Note e-Power oraz nowego Nissana LEAF.

W Chinach, gdzie Nissan składa sprawozdania za rok kalendarzowy, wielkość sprzedaży wzrosła o 12,2%, do 1,52 mln egzemplarzy. Wpływ miały na to głównie modele Nissan X Trail i Sylphy oraz wzrost odnotowany przez markę Venucia.

W Europie sprzedaż Nissana spadła o 4,6%, do 652 000 egzemplarzy, na co wpłynęły okoliczności w dwóch obszarach stanowiących o sile Nissana: pogorszenie się koniunktury w Wielkiej Brytanii i coraz intensywniejsza konkurencja w segmencie crossoverów. W rezultacie udział Nissana w rynku wniósł 3,6%.

Źródło: Nissan

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności