Międzynarodowa karta paliwowa BP + Aral już dostępna

Ponad 200 tys. klientów posługujących się kartami paliwowymi BP i Aral w Europie będzie mogło korzystać z nowej, międzynarodowej karty firmowanej przez dwóch partnerów: BP i Aral. Nowa karta umożliwia korzystanie ze wszystkich stacji zrzeszonych w porozumieniu Routex, czyli ponad 17 tys. obiektów w 29 krajach.

Wprowadzeniu nowej karty na rynek towarzyszyć będzie odświeżenie wyglądu wszystkich kart paliwowych i stron internetowych w Europie. Od tej pory wszyscy kierowcy w całej Europie będą mogli korzystać z jednej wspólnej karty paliwowej zarówno na stacjach BP, jak i Aral (niemiecka sieć została częścią grupy BP w 2002 roku). W Polsce zarówno karta międzynarodowa BP + Aral jak i krajowa BP Plus jest akceptowana na ponad 800 stacjach BP i Circle K.

„Na podstawie odpowiedzi 600 respondentów określiliśmy, że do najważniejszych oczekiwań menadżerów flotowych należą możliwość kontrolowania floty oraz obniżenia kosztów, zwłaszcza w przypadku klientów posiadających międzynarodowe floty ciężarówek i autobusów. Zasięg sieci stacji oraz wiedza na temat paliw były również wymieniane wśród ważnych czynników ułatwiających pracę managerowi zarządzającemu flotą” – mówią przedstawiciele koncerny petro-chemicznego BP.

Premiera międzynarodowej karty BP + Aral miała miejsce 9 maja na targach Transportu i Logistyki w Monachium. Następnie karta zostanie wprowadzona we wszystkich krajach europejskich.

Źródło: BP

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności