Mercedes-Benz Econic

Nowy Mercedes-Benz Econic jest dobrze przygotowany do zadań związanych z transportem dystrybucyjnym. Unikalna konstrukcja samochodu została udoskonalona z myślą o praktycznych wymogach codziennej eksploatacji.

Konstrukcja z niskim wejściem, panoramiczne szyby czy składane drzwi z pełnym przeszkleniem po stronie pasażera – to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu Econic, przydatnych szczególnie w zatłoczonych centrach miast.

Mercedes-Benz Econic jest standardowo wyposażony w asystenta hamowania awaryjnego Active Brake Assist oraz asystenta utrzymywania pojazdu na zadanym pasie jazdy. Dodatkowo dostępny jest z systemem automatycznego utrzymywania odległości, a także asystentem martwego pola.

Projektując nowoczesną i przetestowaną generację silników, inżynierowie Mercedes-Benz skupili się na polepszeniu ekonomiczności. Technologia BlueEFFICIENCY Power pozwalają zaoszczędzić nawet 4 procent paliwa. Przy czym Econic nie stracił na swojej wcześniejszej ładowności, a moc napędu została zwiększona.

Zasilany gazem silnik Euro VI wykazuje szczególnie niski poziom hałasu i emisji spalin. Podczas spalania gazu ziemnego Econic NGT emituje jedynie minimalne ilości drobnego pyłu i cząstek sadzy. Ponadto przy spalaniu gazu ziemnego powstaje o około 20 procent mniej CO2.

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności