Europejski leasing rośnie

Leaseurope, stowarzyszenie reprezentujące europejskie branże leasingu i wynajmu samochodów, opublikowało wyniki wstępnego badania europejskiego rynku leasingu na 2016 r. Badanie wykazało, że ogólna nowa działalność leasingowa w Europie wzrosła o 11,2% w 2016 r. To największy skok zanotowany od 2007 r.

Leasing samochodowy wzrósł o 13,2% w porównaniu z rokiem 2015. Każdy kraj członkowski, w którym działa Leaseurope osiągnął w ciągu 2016 wzrost we wszystkich kategoriach pojazdów. Ogólny wzrost na europejskim rynku leasingowym osiągnął 8% w każdym z czterech największych gospodarek Europy. Nastąpił znaczny wzrost wolumenów na rynkach pozaeuropejskich.

–  „Europejski rynek leasingowy z mocą do osiągnięcia w ciągu ostatniego roku i odczuwalny powrót wolumenów do poziomu sprzed kryzysu. Wstępne dane liczbowe za rok 2016 wskazują, że przedsiębiorstwa zużywają w większym stopniu leasing w celu sfinansowania inwestycji” – komentuje Jurgita Bucyte, starszy doradca w dziedzinie statystyki i spraw gospodarczych w Leaseurope.

Źródło: Leaseurope
oprac. MF/jab

Wideo

Zapraszamy na II Międzynarodowe Targi EkoFlota - 6-7 października, Warszawa
[Menadżer Floty] Ford Mustang GT V8 5.0 - końska dawka emocji
[Menadżer Floty] Range Rover Velar
Mercedes C63 S AMG - VIP Menadżer Floty
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności