Infiniti zapowiada nową generację serii Q

Infiniti jeszcze przed rozpoczynającymi się w styczniu międzynarodowymi targami samochodowymi w Detroit ujawnił pierwsze wizualizacje nowej generacji modelu Q70. Firma powiedziała w oświadczeniu, że nowa koncepcja stylistyczna „unika klasycznych form charakterystycznych dla nadwozia typu sedan” i wprowadza zarys nowej szkoły designu u japońskiej marki.

Zdjęcie ze zwiastuna samochodu ujawnia model nawiązujący do nowej szkoły projektowania samochodów. Limuzyna o nadwoziu typu fastback ma teraz dłuższą i niżej osadzoną karoserię w porównaniu z obecną generacją Q70. Są też większe koła i tylny dyfuzor powietrza pod zderzakiem.

„Jest to pierwszy przejaw nowego języka formy Infiniti w epoce zaawansowanych układów napędowych” – czytamy w oświadczeniu japońskiego producenta. Karim Habib, dyrektor wykonawczy Infiniti wskazał, że w nowym koncepcie zastosowano krótszą maskę, co oznacza mniejszy przedział silnikowy niż w przeszłości. Projektowa wskazówka wskazuje na zainteresowanie Infiniti nietradycyjnym układem napędowym przyszłego statku flagowego typu sedan z wykorzystaniem w pewnym stopniu także napędu elektrycznego.

Kiedy nowa generacja Q70 trafi do sprzedaży? Na pewno nie wcześniej niż w 2019 roku, choć spekuluje się, że opracowanie seryjnej wersji potrwa nawet o rok dłużej. Wcześniej, bo już w styczniu br. studyjna wersja zostanie ujawniona publiczności podczas Detroit Auto Show 2018.

W 2017 roku Infiniti sprzedało 5 772 egzemplarzy odelu Q70, co oznacza spadek o 1,7 procent w stosunku do 2016 roku. Sprzedaż wszystkich samochodów Infiniti wzrosła o 6,2 procent w zeszłym roku do 57 262 sztuk, podczas gdy sprzedaż crossoverów i SUV-ów wzrosła o 14 procent do 96 153 pojazdów.

Źródło: Infiniti, Menadżer Floty
oprac. jab

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności