Infiniti przedstawia koncepcyjnego, elektrycznego SUV-a

INFINITI QX Inspiration to koncept średniej wielkości SUV-a, który zapowiada pierwszy w pełni elektryczny model marki. Elektryfikacja jest kolejnym naturalnym krokiem w rozwoju firmy, opartym na najnowszych technologiach i układach napędowych. INFINITI przygotowuje się do uruchomienia produkcji wydajnych samochodów elektrycznych, które zapewnią nie tylko wrażenia z jazdy, ale odpowiednio duży zasięg

QX Inspiration zapowiada nową erę designu INFINITI, a język stylistyczny odpowiada sile i charakterowi elektrycznych układów napędowych. Nowy koncept jest zapowiedzią pierwszego w pełni elektrycznego samochodu INFINITI, wskazującą jak nowe technologie i dopasowana do nich architektura pojazdu wpływają na wzornictwo japońskiej marki. Czerpie ono z japońskiej filozofii przestrzennej „MA”, w której otwarte przestrzenie między liniami tworzą moc, wprowadzają ekscytację oraz rozbudzają oczekiwania.

Japońskie DNA odnajdziemy także we wnętrzu QX Inspiration, które jest wykonane ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i materiałów inspirowanych finezyjną japońską sensualnością. Rozwój nowych platform, konstruowanych dla samochodów elektrycznych, umożliwia tworzenie przestronnych, przypominających salon wnętrz, zgodnie z ideą omotenashi, czyli japońskim podejściem do gościnności. Wyposażenie wnętrza w funkcjonalne i intuicyjnie obsługiwane technologie złożyło się na niezwykle przyjazne środowisko, które łączy kierowcę i pasażerów z otaczającym światem.

Zapowiedź pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu INFINITI

„QX Inspiration wyznacza początek nowej generacji samochodów INFINITI i bezpośrednio zapowiada pierwsze elektryczne auto marki. Oparty na nowej platformie, stworzonej dla samochodów elektrycznych i zainspirowany japońskim DNA, koncepcyjny SUV jest wprowadzeniem do gamy aut INFINITI, które będą charakteryzować wyjątkowe osiągi, ultraniski poziom emisji i odpowiednio duży zasięg.” – Christian Meunier, prezes INFINITI Motor Company

Elektryfikacja naturalnym krokiem INFINITI

Koncept QX Inspiration jest następnym krokiem w kierunku produkcji pierwszego w pełni elektrycznego samochodu marki – modelu SUV o wysokich osiągach, zapewniającego odpowiednio duży zasięg na jednym ładowaniu. Elektryfikacja jest kolejnym naturalnym etapem rozwoju firmy, a przynależność do sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi – lidera w segmencie aut o niskiej i zerowej emisji – zapewnia INFINITI dostęp do najnowszych technologii przyjaznych środowisku.

Przyszłe modele INFINITI będą zapewniać użytkownikom wysoką efektywność, uzyskaną czy to z zespołów napędowych e-POWER, czy z układów hybrydowych. W połączeniu z nowymi platformami i konstrukcjami aut właściwymi nowym rodzajom napędów, zapewnią one doskonałe osiągi, odpowiedni zasięg i niewielki wpływ na środowisko naturalne. A właśnie tych cech oczekują klienci od producentów samochodów klasy premium.

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności