Hyundai z czytnikiem linii papilarnych

Hyundai Motor Company przedstawił pierwszy na świecie samochód z czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia kierowcom nie tylko odblokowanie drzwi, ale także uruchomienie pojazdu. Hyundai planuje początkowo wdrożyć technologię w SUV-ie Santa Fe, który trafi na wybrane rynki w pierwszym kwartale 2019 roku.

Aby odblokować pojazd kierowca musi położyć palec na czujniku znajdującym się w klamce drzwi. Zakodowane informacje o liniach papilarnych są identyfikowane i dostarczane do znajdującego się w samochodzie kontrolera. Kierowca może także uruchomić silnik poprzez dotknięcie przycisku zapłonu, który także jest wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Przy użyciu tej technologii możliwe jest również zapamiętanie indywidualnych ustawień samochodu kierowcy. Łącząc preferencje kierowcy z danymi z czytnika linii papilarnych, system automatycznie dostosuje pozycje fotela, ustawienia lusterek bocznych oraz szereg innych funkcji samochodu.

„W przyszłości Hyundai Motor planuje rozszerzenie zastosowania tej technologii o automatyczną regulację temperatury w kabinie, położenie kierownicy i innych trybów, które są ustawiane jako preferencje kierowcy. Podniesie to ogólny komfort korzystania z auta” – powiedział Albert Biermann -Prezes i Szef działu R&D Hyundai Motor Company

Hyundai wykorzystał także technologię biometrycznych zabezpieczeń odczytu linii papilarnych. Czytnik wykorzystuje zaawansowany pojemnościowy panel dotykowy, wykrywający zmiany pola elektrycznego w różnych częściach opuszków palca, odporny na próby oszukania przez hakerów i fałszerzy. Szansa, że czytnik rozpozna linie papilarne innej osoby jako odcisk kierowcy wynosi 1 do 50 000, co czyni go pięciokrotnie skuteczniejszym, niż konwencjonalne kluczyki do pojazdów, w tym inteligentne kluczyki bezdotykowe. Co więcej, dzięki skanowaniu linii papilarnych w czasie rzeczywistym przez system „dynamicznej aktualizacji”, czytnik uczy się, poprawiając współczynnik poprawnych wskazań.

Hyundai zastosuje czytniki linii papilarnych w swoich modelach na wybranych rynkach i stopniowo będzie rozszerzać dostępność systemu na inne kraje.

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności