Ford Transit Custom po faceliftingu w sprzedaży od 2018 r.

Ford zaprezentował nowego Transita Custom, samochód dostawczy o ładowności jednej tony. Produkcja komercyjnego modelu spod znaku „błękitnego owalu” rozpocznie się pod koniec 2017 r. Za dwa lata z taśm zjadą także pierwsze zeoremisyjne egzemplarze Plug-in Hybrid (PHEV).

Nowego Transita Custom charakteryzuje ten sam wygląd przedniego pasa, jaki otrzymały najnowsze samochody osobowe Forda, z wysoką trapezową atrapą chłodnicy i dynamicznie nakreślonymi, wąskimi reflektorami. W modelu dostępne są najnowsze technologie oświetlenia, od wersji Trend, lampy do jazdy dziennej w technologii LED oraz doskonałe reflektory HID Xenon. Teraz Transit Custom oferuje użytkownikom samochodów dostawczych szeroką paletę możliwości, jak: dwie wysokości dachu, dwie opcje rozstawu osi, z DMC od 2,6 do 3,4 tony, ładowność do 1450 kg, oraz nadwozia van, kombi i van z podwójną kabiną.

Samochód jest napędzany przez najnowocześniejszy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue, który został wprowadzony do modelu w 2016 roku. Zaawansowany technologicznie silnik dostępny jest w wersjach 105 KM, 130 KM i 170 KM, zapewniając znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji i lepsze osiągi w porównaniu z 2.2-litrowym poprzednikiem. Przy czym zużycie paliwa zmiejszyło się nawet o 13 procent, a moment obrotowy wzrósł o 20 procent.

Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane od podstaw, a koncepcja tablicy przyrządów, oparta na nowej filozofii projektowania wnętrz Forda, zapoczątkowanej przez najnowszą Fiestę, oferuje atrakcyjny, skierowany ku kierowcy układ. Projekt jest wynikiem potrzeb klientów, chcących mieć nieskrępowane możliwości interakcji z urządzeniami typu smartfon i tabletami. Nowy jest także wygląd panelu przyrządów. W nowym wnętrzu znalazły się schowki, które jedynie w samym panelu instrumentów mają łączną pojemność 25 l. Pośród nich są trzy otwarte półki ulokowane na wierzchu deski rozdzielczej, mogące pomieścić podkładki pod dokumenty czy telefony komórkowe, a także pojemny schowek umożliwiający wygodne przechowywanie np. dokumentów w formacie A4, w dolnej zamykanej części. Dla wygody użytkowników zamontowano składany uchwyt na kubek, ulokowany tuż poniżej lewarka zmiany biegów, będący uzupełnieniem znajdujących się na zewnętrznych krawędziach deski uchwytów na kubki i dwulitrowe butelki. Boczki drzwiowe także zostały całkowicie przeprojektowane w celu poprawienia ich użyteczności. Teraz są tam trzy duże schowki i praktyczny uchwyt, ​​zintegrowany z dekoracyjnym poszyciem drzwi. Wersje najlepiej wyposażone dysponują 8-calowym, dotykowym ekranem z systemem SYNC 3, który może być obsługiwany za pomocą gestów i głosu.

Nowy Ford Transit Custom jest pierwszym dostawczym pojazdem oferującym inteligentny ogranicznik prędkości (Intelligent Speed Limiter), który umożliwia automatyczną regulację maksymalnej prędkości pojazdu, przy użyciu systemu rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition). Nowy model oferuje także system informacji o obiektach w martwym polu widzenia lusterek z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym, który informuje kierowców o potencjalnym zagrożeniu podczas wycofywania się z miejsca parkingowego. Jest to idealnym rozwiązaniem dla samochodów dostawczych, które mają bardzo ograniczoną widoczność do tyłu. Te nowe elementy uzupełniają kompleksowy zestaw technologii już dostępnych w modelu Transit Custom, w tym systemu ostrzegania przed kolizją oraz wykrywania pieszych, automatycznego układu awaryjnego hamowania, systemu utrzymania w pasie ruchu, automatycznej stabilizacji przy bocznych podmuchach wiatru i tempomatu adaptacyjnego.

Zamówienia na nowego dostawczaka marki Ford będzie można składać pod koniec tego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców na początku 2018 r.

Galeria

Źródło: Ford
oprac. MF/jab

Wideo

The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] BMWi
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności