Fabryka akumulatorów na Węgrzech od Samsunga

Samsung SDI zakończył budowę fabryki akumulatorów dla aut elektrycznych w Węgierskim Goed. Produkcja w zakładzie o powierzchni 330 mkw., rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku.

Samsung tak na prawdę nie wybudował nowej fabryki. Wykorzystał zakład, w którym wcześniej produkowane były ekrany plazmowe PDP. Obiekt położony 25 km od Budapesztu, ma powierzchnię 330 tys. mkw. Samsung w stworzenie tego zakładu zainwestował 400 mld wonów, czyli ponad 320 mln euro.

Będzie to trzeci zakład Samsunga produkujący baterie dla pojazdów na świecie, natomiast pierwszy w Europie. Firma ma nadzieję na uzyskanie synergii z przejętym w ubiegłym roku zakładem produkcyjnym baterie SDI Battery Systems w Austrii. Ma to też znacząco obniżyć koszty związane z transportem i logistyką. Nowa fabryka ma dostarczać komplety akumulatorów dla 50 tys. pojazdów elektrycznych rocznie.

Przygotowując się do ery aut elektrycznych chcemy zwiększyć możliwości sprostania zapotrzebowaniu europejskiego rynku. Baterie to najważniejsze elementy elektrycznych aut. Spodziewam się, że fabryka znacznie przyczyni się do rozwoju rynku samochodów elektrycznych w Europie – mówi Jun Young-Hyun, prezes i dyrektor zarządzający Samsung SDI.

Źródło: wnp.pl