reklama

Europejski rynek samochodowy w pełni elektryczny do 2035 roku

Raport przygotowany przez bank ING przewiduje, że do 2035 r. rynek samochodowy w Europie stanie się całkowicie elektryczny. Rewolucja dokona się dzięki bardziej pojemnym i szybciej ładującymi się akumulatorami oraz niższymi kosztami produkcji aut o zerowej emisji spalin, już od roku 2020.

Holenderski bank twierdzi, że technologia nowych baterii poprawi zasięg, przyspieszenie ładowania do zagwarantowania 300 km zasięgu w nie więcej niż 20 minut. Ponadto ciągle postępujące obniżenie kosztów procesu produkcji samochodów EV ma sprawić, że w okolicach 2024 roku będą one konkurencyjne cenowo z pojazdami zasilanymi, konwencjonalnymi jednostkami spalinowymi. Do roku 2028 w przypadku samochodów z bateriami o dłuższym zasięgu, czytamy w raporcie firmy ING.

Do strategicznego rozwoju rynku samochodów elektrycznych przyczynią się również coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji spalin na Starym Kontynencie, które w coraz większym stopniu wpływają na samochody z silnikami spalinowymi. Dlatego zdaniem ekspertów ING bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu dwóch najbliższych dekad rynek motoryzacyjny w Europie będzie zdominowany przez pojazdy zasilane z gniazdka.

Pełny raport banku ING w wersji angielskiej znajdziesz tutaj >>>

Źródło: ING
oprac. MF/jab
fot. CEphoto, Uwe Aranas; CC BY-SA 3.0

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności