Bridgestone inwestuje na Węgrzech

Oponiarska marka Bridgestone planuje kolejną inwestycję. Jak poinformował w poniedziałek minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto – wspomniana firma zainwestuje 28 mln euro w nową inwestycję na Węgrzech.

Minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto ogłosił w poniedziałek, że w mieście Tatabanya (Bridgestone produkuje tam opony od 2008 r.) zostanie zrealizowana inwestycja z bezzwrotną pomocą rządu Węgier w wysokości 826 mln ft (2,5 mln euro).

W ramach inwestycji zostanie zbudowany nowy magazyn o powierzchni 10 tys. m. kw. Również do 2020 roku zostaną zwiększone moce produkcyjne do 7,2 mln opon rocznie – poinformował Prezes Bridgestone Tatabanya, Melinda Topolcsik.

Nowa inwestycja stworzy dodatkowych 100 miejsc pracy, zwiększając ich liczbę do 1300. Warto też zaznaczyć, że 99-proc. produkcji w fabryce w Tatabanya jest przeznaczona na eksport.

Minister Szijjarto podkreślił, że przemysł motoryzacyjny na Węgrzech ma duży wpływ na wzrost gospodarczy. W zeszłym roku wyniósł on 4,1 proc.

Wideo

Nowa Toyota RAV4 - Menadżer Floty
III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności