BMW Group i Daimler AG wspólnie dla miejskiej mobilności

BMW Group i Daimler AG łączą swoje usługi mobilne, aby stworzyć nowego globalnego gracza zapewniającego klientom zrównoważoną miejską mobilność. Obie firmy zainwestują łącznie ponad 1 miliard euro w celu stworzenia i ściślejszego powiązania ze sobą ich ofert w zakresie car-sharingu, przewozu osób, parkowania, ładowania pojazdów elektrycznych i transportu multimodalnego.

Kooperacja obejmuje pięć wspólnych przedsięwzięć:
REACH NOW powstaje z myślą o usługach multimodalnych,
CHARGE NOW dotyczy szeroko pojętego ładowania pojazdów,
FREE NOW – przewozu osób,
PARK NOW – parkowania,
SHARE NOW – car-sharingu, czyli współużytkowania samochodu.

„Nasze usługi mobilne pozwoliły stworzyć silną bazę klientów. Teraz podejmujemy następny strategiczny krok. Łączymy siły i wiedzę 14 odnoszących sukcesy marek i inwestujemy ponad 1 miliard euro, aby stworzyć nowego gracza na szybko rozwijającym się rynku miejskiej mobilności” – powiedział Dieter Zetsche, Prezes Zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars. „Tworząc inteligentną sieć wspólnych przedsięwzięć, będziemy w stanie kształtować obecną i przyszłą mobilność w miastach oraz czerpać maksymalne korzyści z możliwości, jakie dają cyfryzacja, współdzielone usługi oraz rosnące potrzeby naszych klientów w zakresie mobilności. Kolejną możliwą opcją jest dalsza współpraca z innymi dostawcami, w tym udziały w start-upach oraz uznanych graczach”.

„Tworzymy wiodący, globalny podmiot, który ma szansę zmienić układ sił na rynku. 60 milionów klientów, którzy są z nami już dziś, skorzysta ze zintegrowanego, zrównoważonego ekosystemu, na który składają się usługi car-sharingu, przewozu osób, parkowania, ładowania oraz multimodalne usługi transportowe. Mamy jasną wizję: pięć naszych usług będzie coraz ściślej scalać się w jeden portfel usług mobilności z całkowicie elektryczną, samojezdną flotą pojazdów, które ładują się i parkują autonomicznie i łączą się z innymi rodzajami transportu” – powiedział Harald Krüger, Prezes Zarządu BMW AG.Oferta tych usług będzie kluczowym elementem naszej strategii jako dostawcy mobilności. Współpraca to doskonały sposób na zmaksymalizowanie naszych szans na rozwijającym się rynku przy jednoczesnym dzieleniu się inwestycjami”

Nowa oferta w zakresie mobilności będzie łatwo dostępna, intuicyjna w obsłudze i zaspokoi potrzeby klientów. Jej zintegrowany, zrównoważony ekosystem sprawi, że mobilność stanie się wygodniejsza – ponieważ to miasta są miejscem, gdzie zapadnie decyzja o przyszłości mobilności. Potwierdza to wybór Berlina jako bazy dla głównej siedziby organizacji. Niemiecka stolica kreatywności i innowacji jest atrakcyjną lokalizacją dla pracowników oraz obiecujących talentów. W ciągu najbliższych kilku lat z racji wspólnych przedsięwzięć BMW Group i Daimler AG na całym świecie powstanie nawet 1000 nowych miejsc, w tym w Berlinie i Niemczech. Po początkowej fazie inwestycji i wzrostu nowa grupa spółek joint venture zaoferuje atrakcyjną rentowność, kluczową dla jej sukcesu.

„Jako producenci premium od dawna wyznaczamy standardy w branży motoryzacyjnej i w oczach naszych klientów. W segmencie pojazdów premium nadal będziemy konkurować o nabywców. Ale nasze nowe portfolio w zakresie indywidualnej miejskiej mobilności »na żądanie« stanowi logiczne rozszerzenie łańcucha wartości. W ostatecznym rozrachunku chcemy zaoferować naszym klientom jak najwięcej możliwości dostania się z punktu A do B. W skrócie, chodzi o samodzielne prowadzenie (pojazdu), przemieszczanie się lub bycie wiezionym” – powiedział Zetsche.

Dzięki wspólnym usługom z dziedziny mobilności BMW Group i Daimler AG reagują na potrzeby mobilności – te dzisiejsze i te przyszłościowe, koncentrując się przy tym na obszarach miejskich. Kluczowym czynnikiem jest tu cyfryzacja, stwarza ona bowiem nowe możliwości indywidualnej mobilności. Z biegiem czasu klienci będą mogli korzystać z dodatkowych opcji mobilności za sprawą całkowicie elektrycznych autonomicznych flot pojazdów dostępnych na żądanie, będą też mogli ładować i parkować samochody oraz łączyć się z innymi rodzajami transportu poza drogowym i kolejowym. W rywalizacji o najlepsze rozwiązania z dziedziny miejskiej mobilności obietnica bezpieczeństwa i komfortu składana przez dwóch wiodących niemieckich producentów premium zapewnia podstawę, by te cele osiągnąć.

Źródło: BMW, Daimler

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności