400 samochodów Hyundai dla Komend Wojewódzkich Policji

W ostatnim kwartale 2018 roku do Komend Wojewódzkich Policji z całej Polski trafiło 400 samochodów marki Hyundai – 200 sztuk modelu i20 oraz 200 sztuk modelu i30 Hatchback. Samochody zostały zamówione w przetargach publicznych przez sześć Komend Wojewódzkich. Pojazdy będą służyły funkcjonariuszom z całej Polski jako nieoznakowane oraz oznakowane radiowozy.

Samochody i20, które trafią do funkcjonariuszy policji wyposażone zostały w benzynowe silniki 1.2 MPI o mocy 75 KM spełniające najnowszą normę niskiej emisji zanieczyszczeń – Euro 6d-temp. Oprócz opisywanej jednostki, miejski Hyundai dostępny jest również z dwoma innymi silnikami.

Model i20 idealnie sprawdzi się w roli małego auta patrolowego na zatłoczonych ulicach dużych miast. Zmodernizowany w tym roku Hyundai i20, który wybrany został przez Komendy Policji, otrzymał szereg rozwiązań z zakresu łączności i bezpieczeństwa w tym asystenta pasa ruchu, asystenta zapobiegania zderzeniom czołowym oraz system monitorowania uwagi kierowcy.

Natomiast samochody Hyundai i30, które trafią do Komend Wojewódzkich Policji napędzane będą turbodoładowanymi silnikami benzynowymi 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Model i30 został wyposażony w systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent pasa ruchu, asystent zapobiegania zderzeniom czołowym oraz system monitorowania uwagi kierowcy, natomiast opcjonalnie może być wyposażony w systemy monitorowania martwego pola, ostrzegania o ruchu porzecznym oraz inteligentny tempomat.

źródło: Hyundai

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności