1st Mobility wprowadza na rynek rozwiązanie „Mobility Configurator”

Szwajcarski Start-up opracował samoobsługowe oprogramowanie informatyczne B2B umożliwiające firmom organizację mobilności swoich pracowników.

Począwszy od połowy 2019 r., Fleetcompetence Group i fleetbay połączyli siły. Zebrali w całość swoje wieloletnie doświadczenie branżowe w zakresie doradztwa flotowego i mobilnego, IT oraz rozwiązań telematycznych. Teraz połączyli wszystkie usługi związane z „New Mobility ”w nowo powstałej korporacji 1st Mobility AG z siedzibą w Szwajcarii.

1st Mobility będzie wspierać klientów w opracowaniu kompleksowej „Polityki Mobilności” dla pracowników oraz ułatwiać procesy prowadzenia takiego programu. 1st Mobility jest narzędziem mobilności, łączącym firmy z ich dostawcami za pośrednictwem zaawansowanej platformy IT.

 – Już w 2019 roku zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie korporacji na projektowanie zasad i procesów dotyczących „New Mobility” – czyli takich, które wykraczają daleko poza samochód służbowy –  wyjaśnia Thilo von Ulmenstein, dyrektor zarządzający 1st Mobility AG. – Ta ewolucja miała przekształcić się w rewolucję z uwagi na zmiany związane z pandemią. Opracowaliśmy wiele nowych pomysłów i koncepcji dla firm, które całkowicie redefiniują oferowaną im mobilność biznesową pracowników. Naszymi nowymi usługami chcemy konsekwentnie wspierać te inicjatywy.
W tym celu firma 1st Mobility opracowała unikalne i dotychczas niedostępne narzędzie IT – „Mobility Configurator”.

Firmy tworzące program „New Mobility ”stoją w obliczu złożonych problemów, ponieważ potrzeby w zakresie mobilności różnią się w zależności od stanowiska, lokalizacji biura, osobistej sytuacji pracowników itp. – mówi Tobias Kern, dyrektor zarządzający 1st Mobility. – Nasze rozwiązanie „Mobility Configurator” umożliwia każdemu pracownikowi samodzielną konfigurację pakietu mobilności w granicach korporacyjnej polityki flotowej, która może być w pełni odzwierciedlona w narzędziu . 

 – Na podstawie dużej ilości wartościowych rozmów z klientami dotyczących ich doświadczeń i wymagań, zaprojektowaliśmy unikalne narzędzie obejmujące mobilność oraz inne benefity. Architektura procesu, który będzie dostosowany do indywidualnych wymagań klienta, umożliwia bezproblemową integrację dowolnego dostawcy rozwiązań mobilnych oraz  działów wewnętrznych – podsumowuje Michael Deuse, CIO w 1st Mobility.
Udało nam się rozwinąć wysoce elastyczną oraz wyjątkowo bezpieczną platformę zaprojektowaną z myślą o zrównoważonym rozwoju i możliwości rozbudowy, która oprócz wysokiej skalowalności i wydajności umożliwia nam szybkie i sprawne reagowanie na wszelkie indywidualne wymagania i życzenia naszych klientów.

Dzięki swojej roli niezależne narzędzie mobilności, 1st Mobility różni się od rozwiązań dostawców w zakresie mobilności, takich jak e-skutery, wypożyczalnie samochodów, leasing krótko lub długoterminowy, car sharig itp. Neutralne rozwiązanie IT pozwala klientom zachować pełną zgodność z przepisami prawa o konkurencji, ponieważ branża mobilności jest wysoce konkurencyjna wśród dostawców.

Naszym celem jest umożliwienie firmom stworzenia programu dostosowanej i nowoczesnej mobilności dla swoich pracowników – podkreśla Balz Eggenberger, dyrektor zarządzający 1st Mobility AG. – Na tym tle 1st Mobility stosuje również podejście „dzielenia się” poprzez oferowanie platformy jako produktu z białą etykietą innym dostawcom rozwiązań mobilnych. Naszym celem jest umożliwienie coraz większej liczbie firm przejścia z koncepcji do etapu wprowadzania nowych programów mobilności w celu utrzymania tempa rozwoju mobilności.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *