Wynajem długoterminowy PKO Leasing także dla osób fizycznych

PKO Leasing wprowadza nową ofertę wynajmu długoterminowego dla klientów indywidualnych. Auta finansowane są ze stałą, miesięczną ratą. To odpowiedź na potrzeby rynku, tłumaczą przedstawiciele banku. Jak wynika z badań, coraz więcej osób chce bowiem korzystać z nowego samochodu bez potrzeby jego posiadania.  

Od maja br. w ofercie spółki dostępny jest produkt dla osób fizycznych – PKO Zawsze Nowe Auto. Stanowi on alternatywę dla pożyczki bankowej czy zakupu auta za gotówkę.

– „Proponujemy nowoczesne rozwiązania dla wymagających, często zapracowanych klientów, którzy oczekują kompleksowej obsługi. Coraz częściej chcą jeździć nowym samochodem, nie zajmować się jego serwisem i nie martwić sprzedażą na rynku wtórnym. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, które oferują produkt dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do tej pory wynajem długoterminowy dostępny był wyłącznie dla dużych flot oraz średniej wielkości firm” – Jacek Jasiński, dyrektor departamentu floty w PKO Leasing.

Według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów rynek wynajmu długoterminowego samochodów urósł po II kwartale o 13,8% r/r, tempo wzrostu zwiększa się już piąty kwartał z rzędu.

Dzięki ofercie PKO Leasing klient może wybrać samochód dostosowany do swoich potrzeb wśród konkretnych marek klasy średniej lub premium. Płacąc stały abonament skorzysta z auta bez ponoszenia dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. Nie ma opłaty za rejestrację samochodu, a w miesięczną ratę oprócz ubezpieczenia wliczone są przeglądy techniczne, naprawy, wymiana części eksploatacyjnych. Klient może skorzystać także z opcji sezonowej wymiany opon.

Formalności są minimalne. Po potwierdzeniu drogą elektroniczną warunków umowy, m.in. w zakresie wyboru marki samochodu i jego wyposażenia czy przewidywanego rocznego przebiegu kilometrów, kontrakt zawierany jest w dogodnym dla klienta miejscu z mobilnym doradcą PKO Leasing.

Oferta przewiduje, że już po 12 miesiącach można wymienić auto na nowe. Wybór tej opcji oznacza uniknięcie konsekwencji utraty wartości samochodu używanego i trudności z jego odsprzedażą na rynku wtórnym. Z samochodu może też korzystać każdy członek rodziny bez żadnych ograniczeń.

Spółka oferuje również wynajem długoterminowy dla firm oraz zarządzanie flotą pojazdów. Pełna oferta na www.pkoleasing.pl/zarzadzanieflota

Źródło: PKO Leasing