Niskie raty w nowoczesnym kredycie i leasingu od Volkswagen Financial Services

Samochód, niegdyś uznawany za inwestycję na całe życie, obecnie traktowany jest raczej jak użyteczne narzędzie, które co kilka lat można zmieniać na nowe. Ułatwiają to nowoczesne produkty finansowe, dzięki którym co miesiąc można płacić za swój pojazd niskie raty, a pod koniec umowy zadecydować o jego dalszym losie. Jednym z prekursorów takich rozwiązań na polskim rynku jest Volkswagen Financial Services.

Obok zakupu samochodu za gotówkę czy w ramach klasycznego kredytu lub leasingu, w ostatnich latach zyskuje na popularności finansowanie z rynkową wartością końcową. Początkowo pojawiło się w markach aut z Grupy Volkswagen, w tym w Škodzie, Volkswagenie i Audi. Obecnie niemal każdy liczący się na rynku producent samochodów ma w ofercie kredyt i leasing z niskimi miesięcznymi ratami. Celem takiego nowoczesnego kredytu i leasingu jest obniżenie całkowitych kosztów użytkowania samochodu, czyli TCO (total cost of ownership). Jednym z istotnych elementów minimalizacji wydatków na auto są w takim finansowaniu niskie raty. Dlaczego mogą być one nawet dwukrotnie niższe niż we wspomnianych klasycznych produktach?

„W leasingu i kredycie z rynkową wartością końcową klienci co miesiąc spłacają w ratach tylko zakładaną utratę wartości samochodu w okresie umowy, a nie jego całą wartość. Na koniec umowy można oddać pojazd i – w razie potrzeby – od razu wybrać nowy model. Razem z oferowanymi z takim leasingiem i kredytem pakietami przeglądów serwisowych oraz korzystnymi ubezpieczeniami pakietowymi, kupujący otrzymuje rozwiązania zapewniające mu mobilność” – mówi Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej w Volkswagen Financial Services.

Przez kilka lat, na przykład trzy albo cztery (czyli w okresie umowy), nabywca spłaca więc część wartości pojazdu, a potem może zadecydować:a. czy oddać samochód (taką możliwość gwarantuje w umowie kredyto- lub leasingodawca),b. czy jeździć nim przez dalsze lata i spłacić auto jednorazowo (przy obydwu produktach finansowych) lub w ratach (w przypadku kredytu).

Jakie korzyści daje kupującym możliwość zwrotu auta?

Po pierwsze, można przesiąść się do kolejnego nowego samochodu, dopasowanego do zmieniających się potrzeb nabywcy. Tym samym można mieć najnowszy – czyli najnowocześniejszy – model ulubionej marki, bardziej bezpieczny i z dowolnym wyposażeniem. Po drugie, jeździ się zawsze nowym samochodem, który przez większość czasu jest na gwarancji producenta, a na kolejny rok czy dwa można dokupić dodatkową gwarancję Po trzecie, nie trzeba myśleć o odsprzedaży samochodu na rynku wtórnym i o związanym z tym zaangażowaniu i kosztach. Po prostu oddaje się samochód i wybiera nowy.

„Większość nowoczesnych produktów finansowych pozwala nie płacić nic na starcie, czyli wziąć samochód bez wkładu własnego (na kredyt) lub opłaty wstępnej (w leasingu). Zależy to oczywiście od producenta i modelu auta, ale i od zdolności kredytowej nabywcy. Oczywiście jeżeli klient zechce wpłacić więcej już na początku, a tym samym obniżyć raty jeszcze bardziej – również może to zrobić” – wyjaśnia Dyc.

Kredyt i leasing z niskimi ratami pozwala nie tylko na zmniejszenie miesięcznych wydatków. Daje też wygodę. Można oddać samochód i wziąć kolejny, nowy w równie atrakcyjnych ratach. Tym zyskuje się swobodę decydowania o swoich wydatkach na auto, a jednocześnie – jeżdżenia nowym samochodem.

Źródło: Volkswagen Financial Services