Dolnośląskie Forum Biznesowe to wydarzenie adresowane do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, użytkujących floty liczące od kilku do kilkudziesięciu pojazdów. Do grupy docelowej zaliczyć zatem można:

Właścicieli i kadrę zarządzającą w małych firmach – w wielu małych przedsiębiorstwach na terenie kraju nie ma wydzielonego stanowiska dla osoby odpowiedzialnej za zarządzanie firmową flotą, a obowiązki te spoczywają na barkach właściciela lub członka zarządu firmy.

Dyrektorów finansowych, operacyjnych, administracyjnych itp., czyli top management w firmach z sektora MŚP – w średnich przedsiębiorstwach to właśnie kadra menadżerska wyższego szczebla najczęściej podejmuje decyzje zakupowe związane z rozwojem i utrzymaniem firmowego parku samochodowego.

W odróżnieniu od konkurencyjnych szkoleń oferowanych na rynku, które adresowane są głównie do menadżerów flot, a ich uwarunkowania (czas trwania, wysoka cena, czy odległa lokalizacja) skutkują tym, że nie każdy zainteresowany może w nich uczestniczyć, Menadżer Floty: Forum Biznesowe proponuje realizację cyklu szkoleń o wymiarze maksymalnie praktycznym.

Dzięki przekazanej podczas szkoleń wiedzy pokażemy, że obecne możliwości i narzędzia pozwalają na optymalizację kosztów firmowego parku samochodowego w prosty sposób. Wytłumaczymy jak zmiany prawne i podatkowe mogą wpłynąć na rozwój firmowej floty pojazdów. Propagować będziemy najlepsze praktyki rynkowe, dobrane adekwatnie do grupy docelowej.

Program Dolnośląskiego Forum Biznesowego

Proponowana tematyka prelekcji
Rozwiązania finansowe dla Twojej firmy
Różnice odpowiedzialności kontraktowej w umowach leasingu i najmu długoterminowego
Jak dbać o pracownika i jego motywację
Nowoczesny serwis i nowoczesne narzędzia telematyczne
Przyszłość motoryzacji
Rozwój osobisty menadżera
Jazdy testowe najpopularniejszymi modelami flotowymi

Prelegenci

Łukasz Jania

Prezes Zarządu Fleet Partners

Temat prelekcji: Działania jakie należy wprowadzić w celu redukcji kosztów samochodów służbowych

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2006 roku stworzył i zarządzał flotą samochodową w firmie LG. Przez kilka lat zarządzał międzynarodową flotą samochodową w grupie Kofola w takich krajach jak Polska, Czechy, Słowacja. Był odpowiedzialny za rozwój strategii flotowej na tych trzech rynkach. Od 2012 r Prezes Zarządu w firmie Fleet Partners, której celem jest tworzenie nowych rozwiązań flotowych przy zapewnieniu pełnej mobilności. Fleet Partners jest jednym z partnerów fleetcompetence Group, wspierającej firmy w rozwoju i implementacji strategii związanych z międzynarodowym zarządzaniem flotami, działającej w Europie i Ameryce Północnej.

Kamil Jakacki

Dyrektor Sprzedaży Cartrack Polska

Temat prelekcji: Namierzanie możliwości rozwoju twojego biznesu

Ambitny menadżer i lider o szerokich horyzontach, obecnie związany z Cartrack Polska, gdzie od 2010 r. zajmuje stanowisko Dyrektora Sprzedaży. W swojej karierze odpowiadał za rozwój biznesu w zakresie wprowadzania zagranicznych marek na polski rynek. Posiada doświadczenie w dziedzinie nowych technologii i telekomunikacji, potwierdzone umiejętnościami z zakresu rozwoju marki, rozwiązań mobilnych, strategii zarządzania produktami, jak również zarządzania strategicznymi procesami sprzedaży i negocjacjami. W latach wcześniejszych pracował jako menedżer odpowiedzialny za relację z klientami kluczowymi m.in. dla czołowych firm telekomunikacyjnych.

W późniejszym okresie zaangażował się w projekty z obszaru innowacji i nowych technologii, gdzie odpowiedzialny był za wdrażanie rozwiązań mobilnych i nowoczesnych rozwiązań IT.

Michał Antoszkiewicz

Country Manager Vianor

Temat prelekcji: Obsługa floty w zakresie ogumienia – zagrożenia, ryzyka, optymalizacja

Absolwent Politechniki Warszawskiej. W branży od ponad 10 lat. Zawodowo związany z dwoma wiodącymi producentami opon, odpowiedzialny za rozwój projektu franczyzowych serwisów zrzeszonych oraz za współpracę z klientami flotowymi. Prywatnie pasjonat motoryzacji, muzyki i świadomy motocyklista.

Marta Scharmach-Wilewska

Branch Manager Business Lease Poland

Temat prelekcji: Korzyści wynikające z wynajmu długoterminowego

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Od 10 lat związana z sektorem B2B w branży motoryzacyjnej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie negocjacji, zarządzania sprzedażą i kierowania działem obsługi klienta. Uczestniczka wielu projektów i szkoleń związanych z procesem sprzedaży i doskonalenia jakości obsługi Klienta.

Od 2017 roku Branch Manager oddziału Gdańskiego w firmie Business Lease Poland, gdzie jest odpowiedzialna za aktywne nawiązywanie współpracy z Partnerami z północnego regionu Polski, a także zacieśnianie relacji z istniejącymi Klientami.

Zachariasz Brusiło

Sales Manager NaviExpert

Temat prelekcji: Bo to co nas podnieca, to się nazywa… Czyli po co mi telematyka we flocie?

W firmie NaviExpert odpowiada  za rozwój sprzedaży usługi NaviExpert Telematics, dedykowanej flotom samochodowym.

Wcześniej pracował m.in. w Telekomunikacji Polskiej,  w Creative Labs gdzie zajmował się rozwojem biznesu  i marketingiem, a także jako Dyrektor Sprzedaży w Oxycom SA. W ostatnich latach jako Business Development Manager prowadził największe projekty sprzedażowe do biznesu w iSpot Apple Premium Reseller/Apple Polska. Prywatnie pasjonat nurkowania i azjatyckich podróży.

Partnerzy

Kontakt do organizatora szkolenia

Aleksandra Jania
tel. +48 604 269 211

Lokalizacja

Hotel Terminal
UL. RAKIETOWA 33
54-615 WROCŁAW