Do grona Patronów Honorowych II Międzynarodowych Targów EkoFlota 2017 dołączył Polski Związek Wynajmu i Leasingu Polskiego. To jedna z najbardziej szanowanych i profesjonalnych instytucji związanych z szeroko pojętą branżą motoryzacyjną i rynkiem flotowym w Polsce.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja branżowa skupiająca 20 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku. Organizacja reprezentuje ok. 80% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego. W PZWLP funkcjonuje również odrębna struktura organizacyjna – Grupa Firm Rent a Car, która skupia największe polskie oraz międzynarodowe, sieciowe wypożyczalnie samochodów, będące członkami organizacji.

PZWLP powstał w 2005 roku. Głównym celem organizacji – obok reprezentowania członków wobec organów administracji państwowej i innych organizacji sektora motoryzacyjnego – jest stymulowanie rozwoju oraz kształtowanie branży wynajmu i leasingu pojazdów. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zatrudniają w Polsce łącznie ponad 2 tysiące pracowników i w półroczu 2017 roku wygenerowały ponad 1/3 całkowitej sprzedaży nowych samochodów osobowych (ponad 58 tys. nowych aut osobowych) do firm w kraju. Znaczenie organizacji dla kondycji całego rynku motoryzacyjnego w Polsce jest obecnie coraz większe.

Do działań, które podejmuje Związek, należą między innymi: edukacja w zakresie finansowania i zarządzania flotami samochodów służbowych w Polsce, uczestniczenie w konsultacjach dotyczących planowanych aktów prawnych oraz współpraca z polskimi i europejskimi organizacjami związanymi z branżą motoryzacyjną i leasingową, komentowanie poprzez zespół własnych ekspertów najważniejszych zjawisk i tendencji na polskim rynku flotowym, organizacja różnego rodzaju wydarzeń flotowych, czy nagradzanie firm, które zdecydowanie wyróżniają się w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach i ochrony środowiska. PZWLP jest członkiem Związku Polskiego Leasingu oraz Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Do PZWLP należą:

ALD Automotive Polska Sp. z o.o., Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o., Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., Athlon Car Lease Polska Sp. z o.o., Avis Budget / Jupol-Car Sp. z o.o., PKO Leasing, mLeasing Sp. z o.o., Business Lease Poland Sp. z o.o., Carefleet S.A., Hitachi Capital Polska Sp. z o.o., Express sp. z o.o. sp. k., LeasePlan Fleet Management Polska Sp. z o.o., Nivette Fleet Management Sp. z o.o., Idea Fleet S.A., Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce, Hertz / Motorent
Sp. z o.o., Panek S.A., 99rent Sp. z o.o., Rentis S.A. oraz Sixt / EuroRent Sp. z  o.o.

Zobacz oficjalną stronę PZWLP na pzwlp.pl

Comments are closed.