Melex – pionier elektrycznej mobilności na II Międzynarodowych Targach EkoFlota

Niezmiernie miło jest nam powitać w gronie Wystawców naszej imprezy firmę Melex, bardzo ważnego i docenianego producenta pojazdów elektrycznych.

Polski Melex to znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych. Historia marki sięga początku lat 70. XX w., kiedy to mielecki Zakład Doświadczalny WSK przyjął zlecenie na opracowanie modeli od amerykańskiego dilera wózków golfowych.

Melex to marka o uznanej renomie. Obecnie głównymi rynkami zbytu dla firmy są kraje skandynawskie i Włochy, ale marka działa też prężnie w innych krajach europejskich, a także we wspomnianej Argentynie i w Australii. Pojazdy polskiego producenta można spotkać pod niemal każdą szerokością geograficzną, nawet w tak egzotycznych miejscach, jak Papua – Nowa Gwinea. Aż 60-70% produkcji trafia na eksport.

Melex może się poszczycić obsługą najważniejszych wydarzeń. Z pojazdów firmy w trakcie swoich wizyt w Polsce korzystali św. Jan Paweł II oraz papież Franciszek. 50 pasażerskich i bagażowych pojazdów firmy służyło do obsługi targów EXPO w Mediolanie. W ich trakcie Melexem jeździli między innymi premier i prezydent Włoch, prezes Fiata, Sharon Stone, czy Malia Obama, córka ówczesnego prezydenta USA.

Melex to laureat szeregu prestiżowych nagród. Przedsiębiorstwo ma na koncie m.in. tytuł Orła Eksportu. Otrzymało też godło Qltowa Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Melex został też uhonorowany w najnowszej edycji Diamentów Forbesa, rankingu najlepiej rozwijających się polskich firm.

Comments are closed.