Konferencja E-Mobility w trakcie Targów EkoFlota – rośnie liczba prelegentów

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport.

Pierwszego dnia Targi EkoFlota będą miały charakter B2B (6 października). Drugi dzień (7 października) będzie otwarty dla wszystkich chętnych.

W trakcie Dnia Biznesowego odbędzie się Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z różnych branż z Polski i zagranicy.

Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej.
W trakcie Konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku, a przy tym opłacalny. Przybliżą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stację do ładowania. Ważną częścią Konferencji będą wykłady i dyskusje dot. samorządów oraz działań miast w kwestii nowoczesnej mobilności.

Poniżej prezentujemy wstępną listę prelegentów. Będzie ona aktualizowana na bieżąco, wraz ze zbliżaniem się terminu rozpoczęcia II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność.

Już wkrótce podamy listę specjalistów zagranicznych i uruchomimy zapisy na Konferencję.

Witold Chmarzyński – radca prawny/wspólnik zarządzający w Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko-radcowska sp.j. (cclaw.com.pl)

Temat prelekcji: Aspekty prawne związane z elektromobilnością.

Specjalizuje się m.in. w obsłudze spółek, procesów inwestycyjnych, transakcji fuzji i przejęć, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości oraz spółek, w tym m.in. współautorem monografii Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach.

Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach wypowiadającym się na temat uwarunkowań prawnych różnych aspektów elektromobilności. W ostatnim czasie brał udział m.in. w Electric Vehicle and Infrastructure Meeting, (Warszawa 2016, Kijów 2017, E-mobility – wyzwania dla energetyki, samorządu, transportu (Kraków , czerwiec 2017), Cleantech Revolution Tour (Berlin, Wrocław, lipiec 2017).

Arkady P. Fiedler – polski podróżnik, wnuk pisarza Arkadego Fiedlera

Temat prelekcji: Electric Explorer African Challenge – autem elektrycznym przez Afrykę.

Za kierownicą Fiata 126p pokonał Afrykę i bezdroża Azji, objechał nim również całą Polskę wzdłuż granic (podróże w ramach projektu „PoDrodze”,). Dziś zapowiada kolejną wyprawę przez Afrykę. Tym razem wyruszy przez cały kontynent standardowym samochodem elektrycznym z Kapsztadu w RPA do Europy. Nowa wyprawa rozpocznie się w 2018 r.

Jacek Fior – właściciel Quest Corporate Language Solutions, redaktor cleantechnica.pl

Temat prelekcji: Fakty i mity o autach elektrycznych i autonomicznych.

Jacek Fior to specjalista od czystej energii i samochodów elektrycznych. Aktywnie zajmuje się promowaniem rozwiązań z zakresu e-mobilności. Autor wielu publikacji na temat ekologii oraz prelegent licznych europejskich konferencji.

Adam Hłond – członek zarządu RAWICOM

Temat prelekcji: Rozwój sieci stacji ładowania w Polsce.

Doświadczony przedsiębiorca oraz menadżer, specjalista ds. wdrożeń systemów zarządzania jakością. Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców wprowadził do Polski metodę ozonowego oczyszczania powietrza. Zwolennik elektryfikacji motoryzacji i specjalista od fotowoltaiki. Pasjonat nowych technologii, tenisa ziemnego oraz kuchni włoskiej.

Piotr Mikos – Specjalista ds. Fotowoltaiki i Menedżer Projektu Domy Czystej Energii/Centrum Technologii Energetycznych

Temat prelekcji: Alternatywne źródła energii w Polsce i Europie.

Jest specjalistą w zakresie fotowoltaiki z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie energii odnawialnej. Swoją przygodę z fotowoltaiką rozpoczął w 2011 roku i od tego czasu uczestniczył jako koordynator projektu w budowie elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 MWp zlokalizowanych we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Piotr Mikos obecnie promuje budownictwo niskoenergetyczne wraz z pracownią architektoniczną „Domy Czystej Energii” i wdraża rozwiązania fotowoltaiczne na potrzeby ich projektów oraz realizuje projekty fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Współpracuje również z Centrum Technologii Energetycznych – instytucją badawczo-rozwojową ze Świdnicy, która zajmuje się projektami edukacyjnymi i promocyjnymi w zakresie odnawialnych źródeł energii.
Jednocześnie jest wielkim entuzjastą elektromobilności i aktywnie działa na polu rozwoju infrastruktury oraz promocji samochodów elektrycznych oraz stacji do ich ładowania.

Cyprian Szeretucha – radca prawny, w praktyce Automotive w polskim biurze Bird & Bird

Temat prelekcji: Zmiany w związku z nowelizacją prawa w zakresie samochodów autonomicznych.

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu regulacyjnego, prawa kontraktowego i compliance dla przedsiębiorstw z sektora automotive. Wspiera przedsiębiorców w zakresie kwestii szeroko pojętego commercial, w tym opracowywaniu i negocjowaniu umów handlowych, ogólnych warunków umów oraz opracowaniu i wdrażaniu regulacji wewnętrznych wymaganych prawem, standardami grupy lub potrzebami biznesowymi w tym corporate governane i compliance. Autor publikacji branżowych na temat kwestii prawnych dotyczących sektora motoryzacyjnego oraz uczestnik konferencji międzynarodowych związanych z przyszłością transportu naziemnego.

Piotr Zaremba, kierownik projektu, ElectroMobility Poland

Temat prelekcji: Sektor publiczny w zakresie innowacji i elektromobilności.

Menadżer sektora publicznego z doświadczeniem w obszarze innowacji, energii i polityki klimatycznej. Autor Planu Rozwoju Elektromobilności, współautor projektu ustawy o elektromobilności. Ekspert rynku elektromobilności, zarówno od strony infrastrukturalnej, jak i nowych modeli biznesowych. Wielokrotnie uczestniczył w negocjacjach klimatycznych na forum UE. W ElectroMobility Poland odpowiada merytorycznie za zarządzanie projektem powstania polskiego samochodu elektrycznego. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Comments are closed.