Jaguar I-PACE po raz pierwszy w Polsce – premiera na II Międzynarodowych Targach EkoFlota

Jaguar I-PACE w wersji koncepcyjnej będzie miał swoją premierę podczas II Międzynarodowych Targach EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, które odbędą się w dniach 6-7 października w Warszawie. Wcześniej pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki był prezentowany na targach w Genewie i Frankfurcie.

Jaguar I-PACE łączy w sobie cechy samochodu o wysokich osiągach, typowych dla Jaguara, oraz przestronność pojazdu typu SUV. I-PACE został wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm, dostępnym już od pierwszych obrotów silnika. Baterie i silniki zostały zamontowane nisko, co przyczynia się do polepszenia prowadzenia. Sprint do 100 km/h trwa tylko 4 sekundy.

Jaguar I-PACE wejdzie na rynek w II połowie 2018 r. Samochód będzie miał imponujący jak na model elektryczny zasięg. Na jednym ładowaniu będzie można pokonać nim ponad 500 km, a przy użyciu szybkiej ładowarki naładować baterie do 80% w zaledwie 90 min. Duży zasięg modelu I-PACE został osiągnięty dzięki wysokiej klasy akumulatorom litowo-jonowym o pojemności 90 kWh.

Idealne proporcje oraz technologia nowego modelu przenosi charakterystyczne DNA designu Jaguara na zupełnie inny poziom. Aerodynamiczna maska, aktywne klamki zewnętrzne chowające się w strukturę drzwi oraz inne elementy aerodynamiczne maksymalizują wydajność pojazdu.

Przy zewnętrznych rozmiarach, większych niż klasycznego samochodu kompaktowego (dł. nadwozia 4680 mm, szer. 1890 mm, wys. 1560 mm), kabina oferuje dużo przestrzeni dla 5 pasażerów. Można to było uzyskać dzięki sporemu rozstawowi osi, wynoszącemu aż 3 metry. I-PACE oferuje również dużo miejsca na bagaże pasażerów. Za tylnym rzędem siedzeń wygospodarowano bagażnik o pojemności 530 l, ale to nie wszystko, bo dodatkowa przestrzeń na bagaż, o pojemności 36 l, znalazła się również z przodu pojazdu.

Jaguar I-PACE oferuje jednocześnie luksus oraz sportowe doznania dzięki najwyższej jakości materiałom oraz innowacyjnej technologii. Panoramiczny dach zapewniający większy dopływ światła zwiększa poczucie przestrzeni, a falista konsola centralna dopełnia nowoczesny design nadwozia. Ciekawie zaprojektowana deska rozdzielcza pozbawiona jest klawiszy czy pokręteł. Na konsoli środkowej umieszczono wyłącznie dwa duże regulatory, a wszystkie najważniejsze funkcje są obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego.

Technologia najnowszej generacji oraz futurystyczny, nowoczesny design w połączeniu z jednostką napędową o prawdziwie sportowych osiągach nie pozostawiają złudzeń, że jest to prawdziwy Jaguar na miarę XXI wieku.
II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, podczas których zadebiutuje Jaguar I-PACE, będą unikatowym wydarzaniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej pod względem liczby prezentowanych aut elektrycznych i hybrydowych oraz „zielonych” technologii. Odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie.

Pierwszego dnia impreza będzie miała charakter B2B. Drugi dzień będzie otwarty dla wszystkich chętnych, dla których przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje, pokazujące, jak być eko na co dzień. Dzień Biznesowy poprowadzi Adam Kornacki, a Dzień Otwarty Rafał Jemielita. Obaj są cenionymi dziennikarzami motoryzacyjnymi, znanymi z anteny TVN Turbo.

Comments are closed.