II Międzynarodowe Targi EkoFlota 2017 wystartowały!

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 6-7 października w Warszawie w godz. 9-17. W trakcie wydarzenia polską premierę będzie miał Jaguar I-PACE w wersji koncepcyjnej, model prezentowany dotychczas tylko w Genewie i Frankfurcie. Targi poprowadzą Adam Kornacki i Rafał Jemielita. Gośćmi specjalnymi będą były rajdowy Mistrz Polski Tomasz Czopik, aktualny Wicemistrz Polski w rajdach samochodowych Jakub ‘Colin’ Brzeziński oraz YouTuber Kickster MotoznaFca.

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność są podzielone na przeznaczony dla profesjonalistów Dzień Biznesowy (piątek, 6 października) oraz Dzień Otwarty (sobota, 7 października), na który organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, motoryzacją i „zielonym” stylem życia. Wstęp na oba dni jest bezpłatny.

Premiery i testy samochodów ekologicznych

Jedną z głównych atrakcji Targów EkoFlota będzie polska premiera Jaguara I-PACE w wersji koncepcyjnej. Samochód był pokazywany dotychczas tylko w Genewie i Frankfurcie. Auto w wariancie produkcyjnym pojawi się na rynku w drugiej połowie 2018 r. Pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki został wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm, dostępnym już od pierwszych obrotów silnika. Baterie i silniki zostały zamontowane nisko, co przyczynia się do polepszenia prowadzenia. Sprint do 100 km/h trwa tylko 4 s. Na jednym ładowaniu będzie można pokonać nim ponad 500 km, a przy użyciu szybkiej ładowarki naładować baterie do 80% w zaledwie 90 min.

W trakcie Targów będzie można obejrzeć samochody marek BMW, Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, SEAT, Škoda, SMART, Tesla, Toyota i Volkswagen. W gamie prezentowanych modeli znajdą się m.in. BMW i3 oraz BMW X5, Serii 2, 3, 5, 7 w wariancie iPerformance, Tesla Model S i X, Hyundai IONIQ, Nissan LEAF, smart electric drive, Toyoty C-HR, Prius i Prius Plug-in Hybrid, Range Rover Velar, Jaguary F-Pace i XF Sportbrake, Fordy Mondeo Hybrid, Focus LPG i Focus Electric, hybrydowe Mercedesy Klasy E i GLC, Volkswageny e-Golf, Golf GTE i Passat GTE czy hybrydy Lexusa: NX, IS, GS i LC.

W trakcie Targów, zarówno w Dzień Biznesowy, jak i Otwarty, będzie można przetestować ponad 30 samochodów. W Dniu Otwartym auta będą wyposażone w foteliki dla dzieci.

Innowacje, ekologia, mobilność

Podczas II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność prezentowane będą nowoczesne rozwiązania związane z szeroko rozumianą mobilnością i ochroną środowiska, m.in. stacje ładowania pojazdów oraz rowery i skutery elektryczne. Swoje elektryczne pojazdy użytkowe pokażą polskie firmy Bartesko i Melex.

Swoją strefę mają koła naukowe polskich uczelni, które pokazują skonstruowane przez siebie i nagradzane w międzynarodowych plebiscytach bolidy, elektryczne jednoślady czy pojazdy zasilane energią słoneczną.

Konferencja E-Mobility i plebiscyt

W Dniu Biznesowym odbędzie się Konferencja E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z różnych branż z Polski i zagranicy. Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zwieńczeniem Dnia Biznesowego będzie wręczenie nagród II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność dla najbardziej ekologicznych i innowacyjnych pojazdów, rozwiązań oraz flot 2017 roku. Ponadto zostaną wręczone nagrody specjalne, m.in. dla najlepszych menadżerów flot oraz najbardziej ekologicznego samorządu.

Plebiscyt II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność:

POJAZDY

 • Innowacyjne rozwiązanie roku
 • Mobilne rozwiązanie roku
 • Ekologiczne rozwiązanie roku
 • Pojazd ekologiczny roku – kat. jednoślady
 • Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy osobowe do 3,5t
 • Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy dostawcze do 3,5t
 • Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy użytkowe pow. 3,5t
 • Flota ekologiczna roku

USŁUGI/PRODUKTY

 • Innowacyjne rozwiązanie roku
 • Mobilne rozwiązanie roku
 • Ekologiczne rozwiązanie roku

SPOŁECZNOŚĆ

 • Eko Menadżer Roku
 • Eko Samorząd Roku

Przyznane zostaną również trzy nagrody specjalne magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty to nowość tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Gośćmi specjalnymi będą znane postacie związane z motoryzacją, w tym Mistrz Polski w rajdach samochodowych z 2003 r. Tomasz Czopik i Wicemistrz Polski w rajdach Samochodowych Jakub ‘Colin’ Brzeziński, który będzie woził zwiedzających samochodem elektrycznym.

Swoje stoisko będzie miał popularny YouTuber Kickster. W trakcie Dnia Otwartego odbędzie się zorganizowany wspólnie przez Kickstera oraz organizatora Targów konkurs, w którym główną nagrodą jest wypożyczenie na dzień Nissana e-NV200.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w zawodach Ekodrift czy napędzić miniaturowe bolidy energorowerem. Beata Bublewicz, córka mistrza rajdowego Mariana Bublewicza, poprowadzi grę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. O najmłodszych zatroszczą się profesjonalni animatorzy. Na Targach powstanie strefa Dziecioland, której atrakcje to m.in. malowanie twarzy, zwierzaki z baloników, dmuchany zamek i kącik z kolorowankami. Na miejscu do dyspozycji uczestników będą food trucki.

Głównymi Partnerami Honorowymi są Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Partnerem Głównym jest RAWICOM. Organizatorem jest „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”.

Więcej informacji na stronie targiekoflota.pl. Targi odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r. w godzinach 9-17. (Centrum Targowo-Kongresowe, dawniej MT Polska, ul. Marsa 56C, 04-242 Warszawa, www.centrummtpolska.pl).

Dla mediów

Zdjęcia z tegorocznej edycji będą dostępne w zakładce Dla mediów na stronie www.targiekoflota.pl. Zdjęcia zostaną też przesłane na Państwa maile.

Paczka zdjęć do dyspozycji mediów z 2016 roku dostępna jest w zakładce Dla mediów na stronie www.targiekoflota.pl oraz pod adresem: https://menadzerfloty.pl/ekoflota/ZdjeciaTargiEkoFlota2016.zip.

Zapraszamy także na oficjalną stronę Targów EkoFlota 2017: www.targiekoflota.pl oraz profil FB: facebook.com/targiekoflota/, gdzie na bieżąco publikujemy relację z imprezy.

Comments are closed.