Wręczono nagrody IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości

Oczywiste jest, że Targi Ekoflota, to samochody nisko- i zeroemisyjne oraz te zasilane paliwami alternatywnymi. Poza autami, targi to przede wszystkim rozwiązania dla elektromobilności. Licznie reprezentowane firmy technologiczne, oferujące stacje ładowania samochodów dla celów komercyjnych, jak i użytku prywatnego oraz rozwiązania informatyczne do zarządzania flotami pokazały, że Polska przygotowana jest na zapowiadane przyspieszenie motoryzacji ekologicznej.

Pierwszy dzień IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości zakończył się Galą, wręczenia statuetek. Kapituła konkursu składająca się z dziennikarzy Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych oraz redakcji magazynu Menadżer Floty przyznała nagrody w sześciu kategoriach.

Samochód Elektryczny Roku – nagrodę otrzymał Mercedes EQC, za innowacyjną koncepcję ekologicznego samochodu segmentu premium. Mercedes EQC jest pierwszym w pełni elektrycznym producenta ze Stuttgartu. Średniej wielkości SUV zachowuje wszelkie walory auta reprezentacyjnego i rodzinnego, dysponując jednocześnie niemal sportowymi osiągami. Zasięg EQC to nawet 417 k, a czas ładowania szybką ładowarką to około 40 minut.

Dostawczy Samochód Ekologiczny Roku – nagrodę otrzymał Volkswagen e-Crafter, za kompleksowe podejście do logistyki miejskiej. Silnik elektryczny o mocy 136 KM zasilany jest bateriami zamontowanymi pod podłogą, dzięki czemu auto zachowuje ładowność na poziomie jednej tony, a przestrzeń ładunkowa to 10,7 m3. Zasięg auta to 173 km, a ładowanie baterii do 80 % trwa zaledwie 45 minut.

Hybrydowy Samochód Roku  – nagrodę otrzymała Toyota Camry, za hybrydową technologię i spektakularny powrót na polski rynek. Wyposażony w hybrydowy układ napędowy, duży sedan pokazuje, że auta klasy średniej wyższej, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu energią potrafią być bardzo oszczędne. Toyota modelem Camry udowodniła także, że ekologiczny samochód może być komfortowy i bardzo dobrze wyposażony, zachowując przy tym umiarkowaną cenę.

Menadżer Roku – nagrodę otrzymał Tomasz Gać, za wkład w rozwój elektromobilności i ekologicznych rozwiązań w Polsce. Tomasz Gać, to człowiek renesansu i wizjoner, mający jasną wizję motoryzacyjnej przyszłości. Z łatwością łączy rozwiązania technologiczne i wprowadza je do codziennego życia Polaków. Jest między innymi przedstawicielem słowackiej marki Voltia, zwiększającej dwukrotnie możliwości transportowe samochodu Nissan eNV200. Auta z powodzeniem wykorzystywane są w firmie kurierskiej Quriers, jeżdżą także w barwach InPost.

Ekologiczna Flota – nagrodę otrzymał Santander Bank Polska SA, za wymianę floty samochodów z napędem konwencjonalnym na ekologiczną. Bank realizując swoją politykę w zakresie wprowadzania rozwiązań ekologicznych rozpoczął wymianę swoich samochodów i do połowy 2020 roku użytkować będzie 2000 samochodów hybrydowych.

Ekologiczne Rozwiązanie Roku – nagrodę otrzymała firma CARTRACK Polska, za system do ekodrivingu. CARTRACK to kompletny system monitorowania pojazdów i stylu jazdy kierowców, który wspiera nie tylko ekologię, ale także wpływa na postrzeganie firm w oczach innych kierowców i klientów. Program kierowany jest do flot, ale może być także używany przez odbiorców prywatnych. Urządzenie, podpinane do magistrali CAN, monitoruje styl jazdy kierowcy wskazując na anomalie w postaci zbyt gwałtownego przyspieszania, hamowania, czy jazdy na niewłaściwym biegu. Urządzenie jest bezinwazyjne dla samochodu i daje szerokie możliwości dla osób zarządzających flotami.

Nagrody wręczył redaktor naczelny magazynu Menadżer Floty – Piotr Wielgus, a wieczór poprowadził niezawodny Mariusz Korpoliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *