Volkswagen testuje autonomiczne parkowanie

Koncern Volkswagen prowadzi testy autonomicznego parkowania na lotnisku w Hamburgu.

Do prób autonomicznego parkowania w rzeczywistych warunkach Volkswagen podjął współpracę z portem lotniczym w Hamburgu. Na parkingu specjaliści testują autonomiczne parkowanie w wykonaniu pojazdów marek Volkswagen, Audi i Porsche.

Według pilotażowego projektu Volkswagena, autonomiczne parkowanie będzie polegało na pozostawieniu samochodu przy wjeździe na parking. W ramach testowanych usług użytkownicy mogą korzystając z aplikacji, zarezerwować miejsce na lotniskowym parkingu i zostawić swój samochód przy wjeździe. Znalezienie wolnego miejsca oraz zaparkowanie będzie należało do pojazdu. Jest to możliwe dzięki prostym znakom umieszczonym na parkingu umożliwiającym czujnikom orientację. By odzyskać samochód należy ponownie skorzystać z aplikacji, wysyłając krótką informację, w efekcie czego, pojazd pojawia się przy wyjeździe z parkingu. Także płatność jest szybka i nie wymaga wyczekiwania w kolejce do parkomatu – odbywa się również za pomocą aplikacji.

Pilotażowy projekt dotyczący autonomicznego parkowania na lotnisku w Hamburgu jest częścią strategicznego partnerstwa w zakresie mobilności zawartego między koncernem Volkswagen a miastem Hamburg. Jego celem jest uczynienie Hamburga modelowym miastem w zakresie komunikacji. Na początku następnego dziesięciolecia pierwsi klienci będą mogli wypróbować nową usługę autonomicznego parkowania.

Źródło: Volkswagen

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności