Toyota wprowadzi nowe modele elektryczne na rynek chiński

Do 2020 r. w Chinach pojawi się 10 nowych modeli elektrycznych marki Toyota.

W ciągu najbliższych dwóch lat Toyota zamierza wprowadzić na chiński rynek 10 nowych zelektryfikowanych modeli. W 2019 r. na chińskim rynku zadebiutują Corolla PHEV i Levin PHEV. Oba modele to kompaktowe sedany w wersji hybrydowej ładowanej z zewnętrznej sieci.

Corolla i Levin w odmianie plug-in hybrid zostały zaprezentowane podczas trwającego właśnie Salonu Motoryzacyjnego w Pekinie. Oba modele będą miały zasięg w trybie elektrycznym (EV) co najmniej 50 km. Ich produkcja ruszy w chińskich fabrykach Toyoty w przyszłym roku. Będą to pierwsze hybrydy plug-in marki produkowane poza Japonią.

W 2020 r. pojawią się bliźniacze samochody elektryczne na baterie (BEV) oparte na crossoverze Toyota C-HR. Jeden będzie oferowany jako Toyota C-HR przez firmę GAC Toyota Motor Co. Drugi trafi do sprzedaży jako Toyota IZOA za sprawą firmy FAW Toyota Motor Sales Co. Oba modele są obecnie dostępne w Chinach w wersjach benzynowych.

W ubiegłym roku sprzedaż zelektryfikowanych samochodów Toyoty w Chinach wyniosła 140 000 egzemplarzy. Natomiast łączna sprzedaż modeli z napędem alternatywnym w tym kraju wynosi 350 000 aut. Tak wysoki wynik sprawia, że rynek chiński odpowiada za 9% rocznej sprzedaży pojazdów elektrycznych marki Toyota na całym świecie.

Źródło: Toyota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *