Toyota i Uber podejmują współpracę

Toyota Motor Corporation zainwestuje 500 milinów dolarów w Uber Technologies, aby wspólnie prowadzić prace nad autonomicznymi samochodami.

Toyota, jeden z największych producentów samochodów, i Uber, operator największego serwisu ride-sharingowego, ogłosiły, że zamierzają rozszerzyć współpracę, aby wprowadzić na rynek zakrojony na dużą skalę autonomiczny ride-sharing. Obie firmy przewidują, że masowo produkowane autonomiczne samochody trafią do floty powołanego do tego celu, odrębnego przedsiębiorstwa.

Obie firmy zintegrują swoje dotychczasowe technologie w specjalnie opracowanych do tego celu samochodach Toyoty, które zostaną włączone do sieci Ubera. Początkowo Toyota i Uber stworzy flotę Autono-MaaS. Trafią do niej samochody zbudowane na platformie minivana Sienna. Z systemem Autono-MaaS zostanie zintegrowany Autonomous Driving System Ubera oraz system wsparcia kierowcy w bezpiecznej jeździe, Toyota Guardian. Toyota wykorzysta także swoją Platformę Usług Mobilnych MSPF, infrastrukturę informacyjną dla samochodów połączonych w chmurze.

Program pilotażowy rozpocznie się w 2021 r. w sieci Ubera.

Źródło: Toyota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.