Rząd nie świeci przykładem

Rząd ze wszystkich sił promuje elektromobilność, ale niestety przykład nie idzie z góry, czego dowodem jest fakt, że administracja centralna jeździ dziś przede wszystkim autami spalinowymi, a nie elektrycznymi.

Według ustaleń „Rzeczpospolitej” na chwilę obecną w rządowych garażach stoją dwa auta elektryczne – Kancelaria Prezydenta. Również w oddziałach terenowych Ministerstwa Finansów jest 20 aut hybrydowych. 

W „Rz” możemy przeczytać, że dopiero w tym roku pojawi się pierwszy samochód elektryczny w resorcie technologii, który jest odpowiedzialny za ustawę o elektromobliności. Z kolei Ministerstwo Energii, nadzorujące realizację tej ustawy, nie posiada pojazdu EV. Dopiero w przyszłym roku kupi po jednym modelu elektrycznym i hybrydowym. 

Dziennik dowiedział się również, że takie podmioty jak: Ministerstwo Rolnictwa, resorty cyfryzacji, obrony narodowej, gospodarki morskiej czy Kancelaria Senatu, nie planują zakupu tego typu samochódów. 

Z kolei ministerstwa: Spraw Zagranicznych, Zdrowia oraz Inwestycji I Rozwoju zamierzają dopiero w 2019 roku dokonać zakupu EV (po dwa pojazdy). W przyszłym roku również Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje zakup jednego auta EV. 

Źródło: wnp.pl