Rozwój elektromobilności w Polsce

W ramach pierwszego projektu Ionity w kilkunastu europejskich krajach powstaną sieci ładowania o wysokiej mocy. Na mapie inwestycji znalazła się również Polska.

Ionity to powstająca w Europie sieć stacji szybkiego ładowania, którą budują wspólnie BMW, Daimler, Ford oraz Grupa Volkswagena (Audi i Porsche). Do projektu dołączyły firmy takie firmy jak Tank & Rast, Circle K, OMV, a także Shell.

Uruchomienie ogólnoeuropejskiej sieci ładowania przy głównych trasach wpłynie na rozwój i zwiększenie zainteresowania elektromobilnością. Wysoka moc stacji ładowania spowoduje zmniejszenie czasu zasilania baterii do minimum. Punkty Ionity funkcjonować będą w oparciu o europejski standard ładowania Combined Charging System, który umożliwia na zasilanie pojazdów elektrycznych różnych marek i producentów.

W 18 europejskich krajach powstanie około 400 stacji ładowarek o wysokiej mocy. Rozpoczęcie budowy stacji w Polsce jest planowane na 2019 r., a pierwsi klienci będą mogli skorzystać z nich w 2020 r. Punkty ładowania Ionity będę dostępne na stacjach paliw Shell.

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności