Publiczna premiera elektrycznego Volkswagena ID.3 podczas IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości

Dokładnie miesiąc po światowej premierze modelu ID.3 na Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie, najnowszy, w pełni elektryczny samochód Volkswagena trafi do Polski. Samochód swoją publiczną premierę będzie miał podczas IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości 10. października 2019 roku. Dzień wcześniej, w Katowicach, elektrycznego Volkswagena zobaczą uczestnicy „Impact mobility rEVolution”.

Katowicka impreza ma jednak formę zamkniętej konferencji, podczas której środowiska rządowe, samorządowe i biznesowe, spotykają się, by rozmawiać o przyszłości motoryzacji. By zaprezentować samochód przyszłym użytkownikom, Volkswagen zaplanował specjalną publiczną premierę, która będzie miała miejsce podczas IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości. Targi co roku przyciągają zarówno specjalistów branży flotowej, jak i publiczność, dla której motoryzacja, w szczególności ta ekologiczna, jest interesująca i ważna. Volkswagen ID.3 zaprezentowany zostanie drugiego dnia Targów, to jest 10. Października 2019.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Volkswagen zdecydował się pokazać Volkswagena ID.3 właśnie na Targach EkoFlota. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez motoryzacyjnych w naszym kraju, ale jest jedyną, tak szeroko mówiącą o tym, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo, w tym roku Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a to miejsce szczególne dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Publiczna premiera tak ważnego dla Volkswagena modelu, podnosi tylko rangę targów EkoFlota i upewnia nas, że mamy przed sobą długą przyszłość.” – powiedział Piotr Wielgus, Redaktor Naczelny Magazynu Menadżer Floty, który jest organizatorem IV Targów EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości

Infrastruktura ładowania aut elektrycznych dynamicznie się rozwija, a samochodów przybywa z każdym miesiącem. Volkswagen ID.3 z możliwym do osiągnięcia zasięgiem 550 km, przesuwa kolejną granicę dla samochodów elektrycznych. Ultraszybkie ładowarki, będą w stanie naładować baterie samochodu w mnij niż pół godziny, dając mu możliwość przejechania kolejnych 300 km, a osiągnięcie pełnego zasięgu potrwa około godziny. Model ID.3 będzie można zamówić z jednym z trzech wariantów akumulatorów. Do wyboru są trzy warianty – 45 kWh, 58 kWh oraz 77 kWh. Zależnie od wybranego akumulatora zasięg auta wynosi od około 330 do 550 km (według WLTP).

ID.3 jest dla Volkswagena wyjątkowo ważnym autem, trzecim po Garbusie i Golfie kamieniem milowym, który otwiera nowy rozdział o strategicznym znaczeniu w historii marki. W połowie maja Volkswagen rozpoczął zbieranie rezerwacji na model ID.3 w wersji 1ST – ekskluzywnej serii specjalnej, ograniczonej do 30.000 egzemplarzy. Auto zbudowano na nowej płycie modułowej MEB, która posłuży do budowy kolejnych elektrycznych modeli koncernu Volkswagen Group.

W Polsce cena Volkswagena ID.3 w wersji podstawowej będzie wynosić mniej niż 130.000 złotych.

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2019, a ich współorganizatorem jest Grupa MTP. Wstęp na targi jest bezpłatny dla zarejestrowanych gości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://menadzerfloty.pl/ekoflota/