Przewoźnicy z Czech stawiają na Solarisy Urbino CNG

Na początku stycznia Solaris Bus & Coach S.A. podpisał z Dopravní Podnik w Ostrawie umowę na dostawę 40 nowych Solarisów Urbino 12 CNG. To drugie co do wielkości zamówienie na pojazdy napędzane na sprężony gaz ziemny w Czechach w historii polskiego producenta.

Jeszcze w tym roku do czeskiej Ostrawy przyjedzie 24 nowych Solarisów Urbino 12 CNG (Compressed Natural Gas) zamówionych przez miejscowego przewoźnika Dopravní Podnik Ostrava a.s. Pozostałych 16 dostarczonych zostanie w pierwszym kwartale 2019 roku. Wartość kontraktu to około 45 mln zł.

Na pokład klimatyzowanych i wyposażonych w bezprzewodowy Internet oraz ogólnodostępne ładowarki UBS autobusów wejdzie do 80 pasażerów. Oświetlenie zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonane zostanie w przyjaznej środowisku i ekonomicznej technologii LED. Pojazdy napędzane będą niskoemisyjnym sprężonym gazem ziemnym (CNG) tankowanym do butli kompozytowych o łącznej pojemności 1575 litrów.

To drugi co do wielkości kontrakt polskiego producenta na autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym w Czechach. Największy kontrakt – na 105 pojazdów – Solaris realizował w roku 2015 również dla czeskiej Ostrawy. Po zakończeniu wszystkich tegorocznych dostaw łączna liczba Solarisów na czeskim rynku przekroczy 1000 autobusów i trolejbusów.

Źródło: Solaris Bus & Coach