Porsche ogranicza emisję CO2

Od 1 stycznia 2018 r. cały transport kolejowy gotowych pojazdów ze stacji załadunkowych w Niemczech, zasilany jest energią odnawialną.

Producent sportowych samochodów przekształca swoje przewozy kolejowe w proces neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Zmiana ta pozwoli Porsche zredukować emisję CO2 generowaną przez operacje logistyczne o 3%. Takie działanie przełoży się na zmniejszenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla o ponad 6 tysięcy ton.

Od początku ubiegłego roku producent sportowych samochodów we wszystkich swoich zakładach gromadzi energię z wiatru, wody oraz słońca. Przedsiębiorstwo planuje od 2020 r. instalację ciepłowniczą w głównych zakładach w Zuffenhausen, która będzie wykorzystywać biogaz.

Porsche korzysta z transportu przyjaznego środowisku również w logistyce zaopatrzenia, pomiędzy fabrykami a dostawcami. Na drogach w okolicach Stuttgartu producent sportowych samochodów prowadzi obecnie eksploatację trzech ciężarówek napędzanych gazem ziemnym. Pozwala to ograniczyć emisję CO2 w mieście o około 119 ton rocznie.

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności