Pierwsza wypożyczalnia rowerów elektrycznych

Free2Move i Nanyang Technological University tworzą w Singapurze pierwszy system wypożyczania rowerów elektrycznych.

Free2Move, marka zajmująca się mobilnością w Grupie PSA, oraz Nanyang Technological University Singapore, pracują nad wspólnym projektem. Celem współpracy jest stworzenie w Singapurze pierwszego systemu wypożyczania elektrycznych rowerów.

Free2Move i NTU Singapore uruchomiły w Singapurze pod nazwą „Free2Move Bikesharing” pilotażowy projekt pierwszej usługi wypożyczania rowerów elektrycznych. E-rowery marki Peugeot zostaną udostępnione na kampusie uniwersyteckim. Początkowo będzie to 20 elektrycznych rowerów oraz dwie stacje dokujące. Jeżeli projekt się powiedzie, w przyszłości usługa zostanie poszerzona.

Dla użytkowników przygotowano specjalną aplikację, która pozwala na zlokalizowanie najbliższego e-roweru i sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora.

E-rowery wyposażone są w 400-watowy akumulator (Wh), który zapewnia zasięg do 75 kilometrów. Rowery elektryczne można zostawiać w dowolnym miejscu na kampusie lub w stacjach dokujących, które są wyposażone w panele słoneczne dla oszczędzania energii podczas ładowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *