Lasy Państwowe zakupiły elektryki

Lasy Państwowe zdecydowały się na zakup pojazdów elektryczynych. Ich wybór padł na BMW i3. Piętnaście pojazdów zostało już odebranych. Kosztowały one niemal 2,5 mln zł.

Zakupy dokonane przez Lasy Państwowe są efektem wcielania w życie zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zgodnie z nią do 2020 roku 10 proc. floty instytucji powinny stanowić auta elektryczne, a do 2025 roku – połowa. Obecnie Lasy Państwowe posiadają 766 samochodów.

Samochody BMW i3 zostały zakupione na podstawie przetargu, w którym cena stanowiła 60 proc. oceny. Pozostałe 40 proc. przeznaczono na kwestie parametrów  technicznych i wyposażenia. Oceniane były zwłaszcza kwestie serwisowania, gwarancji oraz parametrów pośrednio odpowiadających za zasięg.

Do przetargu wystartowały dwie firmy: BMW (i3) z ceną 2,476 mln zł oraz Volkswagen (e-Golf) z niespełna 2,407 mln zł. Ostatecznie zdecydowano się na droższą ofertę. Zebrała ona więcej punktów przy ocenie kryterów pozacenowych.

Wybrany samochód jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 170 KM, a na jendym ładowaniu ma przejechać minimum 150 km. Prędkość maksymalna pojazdów wynosi 150 km/h.

Oprócz dostarczonych właśnie aut BMW, Lasy Państwowe zakupiły również w tym roku jeden samochód elektryczny Nissan e-NV200.

Źródło: wnp.pl