IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości z Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznań

Kolejny dzień przynosi nam kolejne dobre wieści. Prezydent Miasta Poznań – Pan Jacek Jaśkowiak objął Patronatem Honorowym IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, które odbędą się w dniach 9 – 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznań od samego początku znajdował się w grupie miast, które zadeklarowały współpracę z Ministerstwem Rozwoju, Ministerstwem Energii oraz Polskim Funduszem Rozwoju na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju elektromobilności. List intencyjny w tej sprawie podpisany został już w 2017 roku.

Program Elektromobilności, to jeden z najważniejszych elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych – przede wszystkim ze zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu, wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

Miasto Poznań prowadzi zaawansowane prace, związane z zakupem autobusów elektrycznych dla komunikacji, co wpisuje się w idee i założenia realizacji Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce. W wyniku przetargu Firma Solaris Bus & Coach zrealizuje zamówienie na 21 bezemisyjnych pojazdów. Część maszyn zacznie służyć mieszkańcom Poznania jeszcze w tym roku, a pełna realizacja zamówienia planowana jest na 28 lutego 2020. Dodatkowo władze Poznania wspierają rozwój car-sharingu, opartego o pojazdy elektryczne prywatnych operatorów. Obecnie w Poznaniu funkcjonują wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg, skuterów, a także ekologicznych samochodów.