IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości z Honorowym Patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Z nieukrywaną radością informujemy, że IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, które odbędą się w dniach 9-11 października 2019, na  terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zostały objęte Honorowym Patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju od lat prowadzi szereg działań mających na celu wspieranie rozwoju technologicznego Polski. Wiodącymi projektami Ministerstwa są fundusze europejskie na rozwój infrastruktury i działalności gospodarczej. Celem tych działań jest wyrównywanie szans dla obszarów Polski wschodniej. Program Cyfrowa Polska stawia na rozwój szybkiego internetu, e-administracji i wsparcie osób wykluczonych cyfrowo. Program Inteligentny Rozwój, to wsparcie dla badania i rozwój innowacyjnych projektów. W jego ramach Ministerstwo finansuje rozwój start-upów pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie infrastruktury ładowania i baterii do pojazdów elektrycznych.

Najbliższym kierowcom jest niewątpliwie Program Infrastruktura i Środowisko, którego celem jest zarządzanie infrastrukturą drogową tka, by była jak najbardziej przyjazna użytkownikom. W ramach projektu realizowana jest część obwodnicy Łodzi, czy drogi ekspresowej S19, która pozwoli na pokonanie trasy Warszawa-Rzeszów w 3 godziny.