Hybrydowa Toyota Camry w Europie

Po 14 latach nieobecności Toyota Camry, najpopularniejszy na świecie sedan średniej wielkości, powraca do Europy Zachodniej.

Nowa Toyota Camry to 8. generacja modelu, który zadebiutował w 1982 r. Camry jest dostępna w ponad 100 krajach, a jej dotychczasowa łączna sprzedaż przekroczyła 19 milionów egzemplarzy. Co roku salony Toyoty opuszcza ponad 700 000 egzemplarzy, co zapewnia Camry pozycję najpopularniejszego sedana segmentów D/E na świecie.

W gamie napędów nowej Camry znajdzie się napęd hybrydowy najnowszej generacji, a jej debiut zwiększy gamę hybryd Toyoty w Europie do 8 modeli. Nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 2,5 l łączy niskie zużycie paliwa, niewielką emisję spalin i cichą pracę z większą mocą i dynamiką.

Nowa Toyota Camry została zbudowana na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), która łączy w sobie dynamikę, przyjemność z jazdy i design, z wysoką jakością konstrukcji i wykończenia, sztywnym nadwoziem, innowacyjną, przyjazną dla użytkownika technologią oraz przestronnym wnętrzem.

Nowa Toyota Camry Hybrid trafi do salonów w Europie Zachodniej, w tym w Polsce, w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło: Toyota

Wideo

Nowa Toyota RAV4 - Menadżer Floty
III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności