[GENEWA 2018] Pop.Up Next – wspólny projekt Audi, Italdesign i Airbus

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, Audi, Italdesign i Airbus zaprezentowali „Pop.Up Next”, czyli w pełni elektryczny, automatyczny pojazd koncepcyjny, umożliwiający poruszanie się zarówno w poziomie, jak i w pionie.

We wspólnym projekcie siły połączyli: producent samochodów – Audi, przedsiębiorstwo Italdesign, projektujące futurystyczne pojazdy koncepcyjne dla Audi i innych klientów z całego świata, oraz firma Airbus, będąca jednym z największych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego.

Według twórców pojazdu, w przyszłości, tego typu maszyny będą transportować ludzi w miastach – po drogach i w powietrzu, rozwiązując w ten sposób problem korków drogowych.

Pierwsza wersja pojazdu Pop.Up miała swoją premierę w Genewie w ubiegłym roku. Nowy model Pop.Up Next jest znacznie lżejszy od poprzednika, a wnętrze pojazdu zostało przeprojektowane.

Ultralekka, dwuosobowa kabina pasażerska może zostać połączona albo z modułem samochodowym, albo z modułem latającym.

Automatyczny pojazd, będący jednocześnie pasażerskim dronem, wyposażona została w 49-calowy ekran. Interakcja pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą rozpoznawania mowy, rysów twarzy, śledzenia ruchu gałek ocznych (tzw. eye-tracking) oraz funkcji dotykowych.

Galeria

Źródło: Audi

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności