Ford na IV Targach EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości

Plan Forda na elektryfikację jest następujący: wykorzystać mocne strony swoich samochodów, takie jak niezawodność, wydajność i nowoczesne technologie i wdrożyć je do pojazdów elektrycznych. Marka oferuje już na polskim rynku modele o napędzie hybrydowym, a już niebawem zaprezentuje nowy, w pełni elektryczny SUV. I to dopiero początek.

Już wkrótce Ford zaprezentuje nowego SUV-a, napędzanego wyłącznie silnikiem elektrycznym, którym na jednym ładowaniu będzie można pokonać dystans nawet do 600 km. W Europie istnieje obecnie ponad 100 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych w miejscach publicznych jak centra handlowe, parkingi przy supermarketach, stacje obsługi pojazdów przy autostradach, co przy ogromnym zasięgu elektrycznego SUV-a zapewnić ma nieograniczoną mobilność. To jednak początek elektrycznej rewolucji, ponieważ Ford planuje do 2022 roku wprowadzić na rynek 16 modeli pojazdów elektrycznych.

W 2020 roku na rynek trafi najnowszy SUV – Ford KUGA Plug-in Hybrid, a już za chwilę na drogi wyjedzie Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid. Dla niecierpliwych dostępna jest już wersja 2.0 EcoBlue 130 KM mHEV, która jest tak zwaną „miękką hybrydą” i odzyskuje część energii hamowania, by wykorzystać ją do zasilania urządzeń pokładowych.

Prawdziwym hitem sprzedaży marki jest Ford Mondeo Hybrid, dostępny jako sedan i kombi, którego hybrydowy napęd pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w firmowych flotach.

Na IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości zapraszamy w dniach 9-11 października 2019 do Hali nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bezpłatnej rejestracji, uprawniającej do wejścia na Targi dokonacie pod linkiem: https://menadzerfloty.pl/ekoflota/zarejestruj-sie-2/