Elektryczny samochód dostawczy Renault Kangoo Z.E. w usłudze TrafiCargo dla IKEA Kraków

IKEA Kraków to pierwszy sklep w Polsce, który wraz z TrafiCargo stawia na elektromobilność. W ramach usługi transportowej można wynająć elektryczne, dostawcze auto na minuty Renault Kangoo Z.E. To pierwszy taki samochód w ramach usługi carsharingu w Polsce, który zapoczątkował elektryczną erę w Traficarze.

Renault Kangoo Z.E. to kolejny krok w rozwoju usługi wynajmu aut elektrycznych na minuty i ukłon w stronę rosnących potrzeb użytkowników. Dla klientów IKEA Kraków dostępny jest na stałe zupełnie nowy rodzaj pojazdu. W pełni elektryczny, dostawczy Renault Kangoo Z.E. ma zasięg do 270 km wg NEDC[1]. Auto stoi na parkingu pod sklepem, w strefie dla samochodów dostawczych na minuty. Za ładowanie pojazdu odpowiedzialni są pracownicy Traficara.

Od lat staramy się promować zrównoważony transport i ideę carsharingu. Dokładnie rok temu udostępniliśmy naszym klientom bezpłatne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Dostawczy Renault Kangoo Z.E. to kolejny krok ku popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu i realizacji planu zastąpienia wszystkich samochodów oferowanych klientom IKEA w Polsce – pojazdami elektrycznymi – mówi Grzegorz Bochenek, kierownik ds. marketingu i rozwoju biznesu w IKEA Kraków.

Dostawczy Kangoo Maxi Z.E. w największej dostępnej wersji to nie tylko pojemny, ale przede wszystkim bardzo wygodny samochód ułatwiający transport większych zakupów. Dzięki złożeniu fotela pasażera i odchyleniu przegrody z kratą można uzyskać przestrzeń aż do 2,5 m długości. Elektryczny silnik, automatyczna skrzynia biegów ułatwiają użytkowanie pojazdu. Użytkownicy auta mogą także korzystać z systemów wspomagania prowadzenia, które pozwalają̨ zoptymalizować zasięg i obniżyć zużycie energii, by móc w pełni i bezstresowo korzystać z Kangoo.

Od początku funkcjonowania na polskim rynku usługi TrafiCargo chcemy spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dopasowujemy się do nowych trendów, oferując ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie jako alternatywę do spalinowych aut dostawczych. Renault Kangoo Z.E. jest świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko i jakość powietrza. Udostępnienie elektrycznego pojazdu to także wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników elektromobilności do sprawdzenia najnowszego modelu w rodzinie aut elektrycznych – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.

Wynajem elektrycznego auta w usłudze TrafiCargo działa tak samo, jak wynajem wszystkich innych samochodów. Wystarczy aplikacja Traficar, dzięki której po zakończeniu zakupów możemy zarezerwować pojazd, stojący w strefie dla samochodów dostawczych przy sklepie. W aplikacji elektryczny samochód oznaczony jest granatowo-miętowym sygnetem. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd, a kluczyki czekają w schowku.

Do wynajęcia pojazdu w ramach TrafiCargo wystarczy prawo jazdy kategorii B. Koszty przejazdu można sprawdzić na stronie www: www.traficar.pl/fees Opłaty za korzystanie elektrycznego auta są takie same jak w całej usłudze – 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Usługa TrafiCargo działa w modelu „z punktu A do punktu A”. To oznacza, że po wypakowaniu zakupów auto należy zwrócić w wyznaczonej strefie przed sklepem, skąd został wynajęty. Miejsca, na których można zaparkować auto są widoczne w aplikacji.